DATE: 20 August
LOCATION: Louisville, KT
JUDGE: Eric Topp
Grand Champion: Buckmeadow Miss Maggie (Goldwyn) Tyler Buckley Lawrenceburg, KY
Reserve Grand Champion: KHurst Gld Chp Pameline-ET (Gold Chip), Kuehnert Dairy Fort Wayne, IN
Honorable Mention: MapleSlope Goldwn Angie (Goldwyn), Sunrose Holsteins Millersburg, IN
Reserve Senior Champion: KHurst Gld Chp Pameline-ET (Goldchip), Kuehnert Dairy Fort Wayne, IN
1.KHurst Solomon Pursuede (Solomon) Kuehnert Dairy, Fort Wayne, IN
2.Magees-Pride Marcus Tive, Brooke Bennett, Cynthiana, KY
3.KA-Buck Dman Champagne (Doorman), Street Spoonamore, Stanford, KY
1.Ms Door Erica (Doorman), Lookwell Farm, Elkhart, IN
2.Woodland Paisley, Lille Wood, Shelbyville, KY
3.KHurst Solomon Prism (Solomon), Kuehnert Dairy, Fort Wayne, IN
1.Tri-Koebel A Wildcard, Stookeyholm Holsteins, Milford, IN
2.Lookwell Solomon Bae Bae, Lookwell Farm, Elkhart, IN
3.PopATop Sid 1295ET, Major Dairy, Lebanon, TN
Summer Yearling
1.Engleking KC GW Patty-ET, Engleking Holsteins, Greenfield, IN
2.Magees-Pride AL Snow, Brittany Bennett, Cynthiana, KY
3.Silkwood Charles Jazz, JSB Acres, Hardyville, KY
Spring Yearling
1.Bonaccueil Annick Doorman (Doorman), Heath Penick, Orland, IN
2.Stookeyholm Lacan Audrina (Lavenguard), Stookeyholm Holsteins, Milford, IN
3.Sageser Sanchez Anna (Sanchez), Morgan Sageser, Shelbyville, KY
1.RockyRun Brax Catalina, Rocky Run Farms, Greensburg, KY
2.Milksource Defint Tay, Mallory Russell, Knob Lick, KY
3.Engleking Braxton Paisley (Braxton), Engleking Holsteins, Greenfield, IN
1.Valeoskene Lauthorit (Authority), T Myer & M Oechsle, Van Wert, OH
2.KA_ Geo God Chipper Rae (Goldchip), Street Spoonamore, Stanford, KY
3.PopATop GW Atwood 1188 (Atwood), Major Dairy, Lebanon, TN
Junior 2 Year Old
1.BeaverFlats Mcctchen Angel (Mcctchen), Rocky Top Holsteins Lafollette, TN
2.Holbrich Sid Amethyst (Sid), Sunrose Holsteins Millersburg, IN
3.KHurst Sid Pricy (Sid), Kuehnert Dairy Fort Wayne, IN
1.KY Blue Faith, Jordan Elmore, Elizabethtown, KY
2.Sunrose Liberty (Goldchip), Sunrose Holsteins Millersburg, IN
3.Ms RRFRBD WB Livedo, Rocky Run Farms Grensburg, KY
1.Cam-Bing Atwood Elicate (Atwood), Cameron-Ridge Brodhead, KY
2.Nor-Lene Brokaw Lady (Brokaw), Mudd Family Unit Berne, IN
3.Karebears Dempsey Lacey (Dempsey), Luke Jones Loretto, KY
1.Harvue Windhammer FoxyE (Windhammer), Janney Holsteins Leitchfield, KY
2.CameronRidge Gold Chip L (Goldchip), Sunrose Holsteins Millersburg, IN
3.Sunrose Juliana (Wildman), Sunrose Holsteins Millersburg, IN
1.KHurst Gld Chp Pameline-ET (Goldchip), Kuehnert Dairy Fort Wayne, IN
2.VTPond View GC Ace-ET (Ace), Rocky Top Holsteins Lafollette, TN
3.Masal Sanchez Gail (Sanchez), Sunrose Holsteins Millersburg, IN
1.Buckmeadow Miss Maggie (Goldwyn), Tyler Buckley Lawrenceburg, KT
2.Stookeyholm Watch Marian (Watch), Stookeyholm Holsteins Milford, IN
3.KY-Blue Sanchez Demi-ET (Sanchez), Kadyn Gibson Eminence, KY
MapleSlope Goldwn AngieE (Goldwyn), Sunrose Holsteins Millersburg, IN
Burks Branch Gwyn Fara (Goldwyn), Lookwell Farm Elkhart, IN