meta Cremonafiere International Brown Swiss Show 2023 :: The Bullvine - The Dairy Information You Want To Know When You Need It

Cremonafiere International Brown Swiss Show 2023



Judge: Paul Trapp, USA
Associate: Dean Dohle, USA

𝐆𝐑𝐀𝐍𝐃 𝐂𝐇𝐀𝐌𝐏𝐈𝐎𝐍: BELLA (BENDER x NORIUS) CAPELLI KEVIN – PRATA CAMPORTACCIO (SO)
Reserve: CARMEN (PHIL x JONGLEUR ) COOP. S. ANTONIO IN VAL TALEGGIO – VEDESETA (BG)
HM: P.V. FANTASTIC UREA (FANTASTIC x TD) PONTE VECCHIO S.S. SOC. AGR. DI – VIDOR (TV)
 
𝐁𝐞𝐬𝐭 𝐔𝐝𝐝𝐞𝐫 – BELLA (BENDER x NORIUS) CAPELLI KEVIN – PRATA CAMPORTACCIO (SO)
 
𝟓 𝐋𝐚𝐜𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 & 𝐦𝐨𝐫𝐞
1. P.V. FANTASTIC UREA (FANTASTIC x TD) PONTE VECCHIO S.S. SOC. AGR. DI – VIDOR (TV)
2. SELLY (WURL x JOOP) CAPELLI KEVIN – PRATA CAMPORTACCIO (SO)
3. LOCA MONA EGAL (GAL-CH x ZEUS-CH) AZ. AGR. OFFREDI MARCO – VAL BREMBILLA (BG)
 
4th 𝐋𝐚𝐜𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧
1. BELLA (BENDER x NORIUS) CAPELLI KEVIN – PRATA CAMPORTACCIO (SO)
2. BSR NELKE (NORWIN x JOKER-CH) STEFAN KLOCKER (AUT)
3. BLOOMING POPPEA (BLOOMING x PRUNKI) TURNONE DOMENICO – MARTINA FRANCA (TA)
 
𝟑𝐫𝐝 𝐋𝐚𝐜𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧
1. CARMEN (PHIL x JONGLEUR ) COOP. S. ANTONIO IN VAL TALEGGIO – VEDESETA (BG)
2. PHIL HANNABEL (PHIL x DALLY) NEGRINI MAURIZIO – CASPOGGIO (SO)
3. DUTCHLAND (BIVER x HASLAM) GIANNONI MARCO – PREMIA (VB)
 
𝟐𝐧𝐝 𝐋𝐚𝐜𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧
1. DC FARM HALLELUJAH ET (BLOOMING x NESTA ) AZ. AGR. DEL CURTO FARM DI DEL C – PIURO (SO)
2. JANIK ROANA ( JANIK x PITBULL-DE) TURNONE DOMENICO – MARTINA FRANCA (TA)
3. LOCA MORGANA LENNOX (LENNOX x PAYSSLI ) AZ. AGR. LOCATELLI GUGLIELMO & C – VEDESETA (BG)
 
𝟏 𝐋𝐚𝐜𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧
1. MAIA (ALASKO x BRADLEY) CAVANNA ANDREA – ROSSIGLIONE (GE)
2. P.V.ALASKO DOLLY (ALASKO x JONGLEUR) PONTE VECCHIO S.S. SOC. AGR. DI – VIDOR (TV)
3.LOCA FURBA PHIL (PHIL x CALVIN) AZ. AGR. LOCATELLI GUGLIELMO & C – VEDESETA (BG)
 

Junior Champion

 
𝐉𝐮𝐧𝐢𝐨𝐫 𝐂𝐡𝐚𝐦𝐩𝐢𝐨𝐧: FANTASIA (BARCA x PHIL ) PEDRINI MADDALENA – DUBINO (SO)
Reserve: TRANESE GRANITO MARY (GRANITO x BRANNIGAN) AZ. AGR. LA TRANESE E BIANCO GIU – PUTIGNANO (BA)
HM: GREEN (BARCA x PHIL) PEDRINI MADDALENA – DUBINO (SO)
 
𝟐𝟑-𝟐𝟔 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐡𝐬
1. PONZIO TOP TI PHIL CLARA (PHIL x JANIK) AZ. AGR. DI PONZIO ROBERTO (CHE)
2. GASTELLO UZIREA (GASTELLO x BIVER) TURNONE DOMENICO – MARTINA FRANCA (TA)
3. GIAVERA SELVAGGIA (DOMINO x ANTONOV) AZ AGR LA GIAVERA DI PEDRETTI GA – MESE (SO)
 
𝟏𝟖-𝟐𝟑 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐡𝐬
1. LOCA MANILA PHILL (PHIL x ANTONOV) MARTINELLI FEDELE – SAMOLACO (SO)
2. SANGO SULTAN LILLY (SULTAN US x ANTONOV) SOC. AGR. SANGONELLI ANTONIO E D – MONTECHIARUGOLO (PR)
3. CASTELLI BS O MALLEY OPRAH (O MALLEY x HAEGAR) AZ. AGR. DI PONZIO ROBERTO (CHE)
 
𝟏𝟒-𝟏𝟖 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐡𝐬
1. FANTASIA (BARCA x PHIL ) PEDRINI MADDALENA – DUBINO (SO)
2. RAINY (BARCA x PHIL ) PEDRINI MADDALENA – DUBINO (SO)
3. FEA (CYRUS x BENDER) SOCIETA AGRICOLA ZAMBONI S.S. – COLORINA (SO)
 
𝟏𝟐-𝟏𝟒 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐡𝐬
1. DC FARM MARSIGLIA (PHIL x WURL) AZ. AGR. DEL CURTO FARM DI DEL C – PIURO (SO)
2. OWEN LAS VEGAS (OWEN CH x BIVER) NEGRINI MAURIZIO – CASPOGGIO (SO)
3. ALBON YULE SUNRISE (YULE x BENDER ) BONOMI MAURO – PERTICA BASSA (BS)
 
𝟏𝟎-𝟏𝟐 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐡𝐬
1. GREEN (BARCA x PHIL) PEDRINI MADDALENA – DUBINO (SO)
2. LOCA SEXY ADEE (ADEE x ANTONOV) AZ. AGR. LOCATELLI GUGLIELMO & C – VEDESETA (BG)
3. NICOLE (AMIR x BLOOMING) AZ.AGR. FONTANA MATTEO – ARTOGNE (BS)
 
𝟔-𝟏𝟎 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐡𝐬
1. TRANESE GRANITO MARY (GRANITO x BRANNIGAN) AZ. AGR. LA TRANESE E BIANCO GIU – PUTIGNANO (BA)
2.  LINDSEY (HAEGAR x BENDER) PEDRINI MADDALENA – DUBINO (SO)
3. MAYA (FEVER x CADENCE) GIANNONI MARCO – PREMIA (VB)

Send this to a friend