meta North American Open Red & White Show 2020 :: The Bullvine - The Dairy Information You Want To Know When You Need It

North American Open Red & White Show 2020


Date: Monday, October 5th at 9:00am
Location: Pickaway Ag & Event Center in Circleville, OH.
Judge Pat Lundy, NY

ccc

fff

MISS APPLE SNAPPLE-RED-ET (REDBURST)
Grand Champion- North American Open Red & White Show 2020
MILKSOURCE, WI

GRAND CHAMPION – OPEN SHOW: MISS APPLE SNAPPLE-RED-ET (REDBURST), 1ST LIFETIME PRODUCTION COW, MILKSOURCE, WI
RESERVE GRAND CHAMPION & BEST UDDER OF SHOW – OPEN SHOW: HIGHCROFT ABSOLUTE LILY-RED (ABSOLUTE), 1ST AGED COW, GLAMOURVIEW FARM & EATON HOLSTEINS, NY
HM GRAND CHAMPION – OPEN SHOW: WIL-O-MAR DIAMNDBK ROSE-RED (DIAMONDBACK), 1ST SENIOR 3-YEAR-OLD, TRIPLE-T HOLSTEIN AND MICHAEL HEATH, OH

SENIOR CHAMPION – OPEN SHOW: MISS APPLE SNAPPLE-RED-ET (REDBURST), 1ST LIFETIME PRODUCTION COW, MILKSOURCE, WI
RESERVE SENIOR CHAMPION – OPEN SHOW: HIGHCROFT ABSOLUTE LILY-RED (ABSOLUTE), 1ST AGED COW, GLAMOURVIEW FARM & EATON HOLSTEINS, NY
HM SENIOR CHAMPION – OPEN SHOW: ANTIA ABSOLUTE JOLINE-RED (ABSOLUTE), 1ST 5-YEAR-OLD, MILKSOURCE & LAURIE FISCHER, WI

CHAMPION BRED & OWNED OF SHOW: OAKFIELD ADDICTIO EMOJI-RED (ADDICTION-P), 3RD 4-YEAR-OLD, OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
SENIOR & GRAND CHAMPION – JUNIOR SHOW: LANTLAND DESTRY EAGLE-RED (DESTRY), 2ND AGED COW, KIRT MENZI, NY
RESERVE SENIOR & RESERVE GRAND CHAMPION – JUNIOR SHOW: ZBW-ZIEMS LISTENTOME-RED (ARMANI), 7TH 4-YEAR-OLD, MASON ZIEMBA, NY

RESERVE GRAND CHAMPION – JUNIOR SHOW: KCCK JORDY RACHEL (JORDY), 4TH SUMMER JUNIOR 2-YEAR-OLD, COLE & CARTER KRUSE, IA
HM SENIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: CHERRY-LOR AWE RIPPY-RED-ET (AWESOME), 9TH 4-YEAR-OLD, CAEL HEMBURY, PA

INTERMEDIATE CHAMPION – OPEN SHOW: WIL-O-MAR DIAMNDBK ROSE-RED (DIAMONDBACK), 1ST SENIOR 3-YEAR-OLD, TRIPLE-T HOLSTEIN AND MICHAEL HEATH, OH
RESERVE INTERMEDIATE CHAMPION – OPEN SHOW: MS AWESOME ATOMIC-RED-ET (AWESOME),2ND SENIOR 3-YEAR-OLD, DOEBERIENER, BOWEN, AND SCHILLING, OH
HM INTERMEDIATE CHAMPION – OPEN SHOW: HARDWOOD AGENT BREALA-RED (AGENT), 1ST SENIOR 2-YEAR-OLD, WAPSI-ANA AND DOUG FAIRBANKS, IA

INTERMEDIATE CHAMPION – JUNIOR SHOW: KCCK JORDY RACHEL (JORDY), 4TH SUMMER JUNIOR 2-YEAR-OLD, COLE & CARTER KRUSE, IA
RESERVE INTERMEDIATE CHAMPION – JUNIOR SHOW: APPLE-PTS ALEESA-RED-ET (UNSTOPABULL), 6TH SUMMER JUNIOR 2-YEAR-OLD, BRILEE TUCKER, KY
HM INTERMEDIATE CHAMPION – JUNIOR SHOW: CO-VISTA REDBURST VIXEN-RED (REDBURST), 6TH SENIOR 3-YEAR-OLD, KIRT MENZI, NY

MILKSOURCE TANTRUM-RED-ET (UNSTOPABULL)
Junior Champion – North American Open Red & White Show 2020
TRISTEN OSTROM, WI

JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: MILKSOURCE TANTRUM-RED-ET (UNSTOPABULL), 1ST WINTER YEARLING, TRISTEN OSTROM, WI
RESERVE JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: COW-PALACE WARRIOR ARIA-RED (WARRIOR), 1ST WINTER CALF, SARA FELDMANN, WI
HM JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: MS RAPS RUBY-RED-ET (JORDY), 2ND WINTER CALF, EOGHAN MCGARR, NY

JUNIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: BELLA-RIDGE WAR MARBLE-RED (WARRIOR), 3RD WINTER CALF, J., L., & M. HARBAUGH AND A. & A. LOEHR, WI
RESERVE JUNIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: SILVER-MIST MALENA-RED-ET (JORDY), 2ND FALL CALF, LILLY ELSASS, OH
HM JUNIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: HILROSE ALTITUDE AERO-RED-ET (ALTITUDE), 4TH SPRING CALF, BENTLEY, BLAKE, BRODIE & KYLIE BRANTMEIER, WI

PREMIER BREEDER OF THE HEIFER SHOW: OAKFIELD DAIRY, NY
PREMIER EXHIBITOR OF THE HEIFER SHOW: REYNCREST FARM & FLY-HIGHER HOLSTEINS, NY
OVERALL PREMIER BREEDER: OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
OVERALL PREMIER EXHIBITOR: MILKSOURCE, WI

SPRING CALF (27)

DORLOY-K ARIST GLITZ-RED-ET (ARISTOCRAT)
1st place Spring Calf – North American Open Red & White Show 2020
REID KLOPFENSTEIN, OH

1. DORLOY-K ARIST GLITZ-RED-ET (ARISTOCRAT), REID KLOPFENSTEIN, OH
2. MS-AOL RELIVE-RED-ET (UNSTOPABULL), CHRIS & JEN HILL AND MADISON FISHER, MD
3. (B&O) HILROSE ALTITUDE AUDI-RED-ET (ALTITUDE), BENTLEY, BLAKE, BRODIE & KYLIE BRANTMEIER, WI
4. (1ST JR) HILROSE ALTITUDE AERO-RED-ET (ALTITUDE), BENTLEY, BLAKE, BRODIE & KYLIE BRANTMEIER, WI
5. 2ND-LOOK WAR POPPY-RED-ET (WARRIOR), COREY HODORFF, WI
6. (2ND JR) CHAMP-VIEW JAZZ IT UP-RED (WARRIOR), ELIE WIDERMAN, PA
7. KINGS-VUE WAR ASPIRE-RED-ET (WARRIOR), HARBAUGH, LOEHR & RYAN, WI
8. ST-YLE-SA CORONATIME-RED (WARRIOR), STEPH AVES, WI
9. DAYSPRING JDY JINGER-RED-ET (JORDY), BRAIN & BECKY MCGEE, PA
10. MS ZBW BEACH PARTY STOP-RED (UNSTOPABULL), K & B ZIEMBA AND C., D., & E. RIGAS, NY

WINTER CALF (30)

COW-PALACE WARRIOR ARIA-RED
1st place Winter Calf – North American Open Red & White Show 2020
SARA FELDMANN, WI

1. (B&O) COW-PALACE WARRIOR ARIA-RED (WARRIOR), SARA FELDMANN, WI
2. MS RAPS RUBY-RED-ET (JORDY), EOGHAN MCGARR, NY
3. (1ST JR) BELLA-RIDGE WAR MARBLE-RED (WARRIOR), J., L., & M. HARBAUGH AND A. & A. LOEHR, WI
4. MD-HILLBROOK INDABLUE-RED (WARRIOR), CHRIS & JEN HILL, PHIL TOPP, DIANE BORBA, AND CHAD UMBEL, MD
5. BUCKS PRIDE WARRIOR ANGEL (WARRIOR), BUCKS PRIDE, OH
6. MS ANDRINGAS LIGHT-RED-ET (AWESOME), ROCKY-TOP HOLSTEINS AND MITCH HOCKETT, TN
7. OAKFIELD US AVIVA-RED-ET (UNSTOPABULL), JONATHAN & ALICIA LAMB AND JAMIE BLACK, NY
8. RAE-MEW UNSTOP ROSEY-RED-ET (UNSTOPABULL), TOM MERCURO, MD
9. CASHELLS JOR CERVEZA-RED-ET (JORDY), BEN CASHELL AND DAVID PACKARD, PA
10. SIEMERS U JUBI 32541-RED-ET (UNSTOPABULL), JACOB, CONNOR & LAUREN SIEMERS, WI
(2ND JR) THORMAN ALTITUDE SADIE-RED (ALTITUDE), JORDAN THORMAN, IL

FALL CALF (18)

OPSAL BAILEY ARIANA-RED (KING BAILEY)
1st place Senior Calf – North American Open Red & White Show 2020
JORDAN LONDON, PA

1. OPSAL BAILEY ARIANA-RED (KING BAILEY), JORDAN LONDON, PA
2. (1ST JR) SILVER-MIST MALENA-RED-ET (JORDY), LILLY ELSASS, OH
3. (B&O) TRIPLE-S JORDY KISSME-RED (JORDY), TRIPLE S FARM & FAIRHOLM, IA
4. CLAQUATO D APPLESAUCE-RED (DEVOUR), MAPLE-LEIGH FUTURES, ABE LIGHT & DAN VAN DE POL, WI
5. MS ANDRINGAS FLARE-RED-ET (AVALANCHE), JUSTINE KELSEY, NY
6. MS RAPS JRD ROSETTE-RED-ET (JORDY), JASON THOMAS, NY
7. GOLDEN-OAKS ARRELLI-RED-E (AVALANCHE), GOLDEN OAKS FARMS, IL
8. MS-AOL JORDY RAEANN-RED-ET (JORDY), ROCKY-TOP HOLSTEINS & MITCH HOCKETT, TN
9. APPLE-PTS ADDIE-RED-ET (WARRIOR), HAWBAKER, JUDD & DEAVER, MD
10. (2ND JR) KIRKLAND INBULL PARFAIT-RED (INCREDIBULL), OLIVIA FINKE, OH

SUMMER YEARLING (13)

PAMPRD-ACRES AW ADDE-RED-ET (AWESOME)
1st place Summer Yearling – North American Open Red & White Show 2020
AUSTIN & SHARI YODER, GA

1. PAMPRD-ACRES AW ADDE-RED-ET (AWESOME), AUSTIN & SHARI YODER, GA

PAMPRD-ACRES AW ADDE-RED-ET (AWESOME)
1st place Summer Yearling – North American Open Red & White Show 2020
AUSTIN & SHARI YODER, GA

2. MS-AOL UNSTOPPABLE CATCH-RED (UNSTOPABULL), ROCKY-TOP HOLSTEINS & BROCK LIDDLE, TN
3. OCD JORDY LIBATION-RED (JORDY), REYNCREST FARM & FLY HIGHER HOLSTEINS, NY
4. OCD JORDY RASCAL-RED (JORDY), REYNCREST FARM & FLY HIGHER HOLSTEINS, NY
5. (B&O) MACS-BHF BEDAZZLED-RED (JORDY), DELBERT & HEATHER YODER AND SCOTT & TENAH MCMAHAN, OH
6. ZEHRVIEW D-BACK SAPPHIRE-RED (DIAMONDBACK), DANIEL ZEHR, IL
7. (1ST JR) APPLE-PTS ADESINA-RED-ET (ALTITUDE), HALLIE GRIFFITHS AND BRILEE TUCKER, KY
8. (2ND JR) CHERRY H&S D ROMANCE-RED (DEFIANT), MATTHEW BOOP & CAEL HEMBURY, PA
9. JACHER AWESOME RUSSY-RED (AWESOME), KOREY OECHSLE, OH
10. KARA-KESH-RK UNSTPL LUV-RED (UNSTOPABULL), CURTIS GRIFFIN, MN

SPRING YEARLING (13)

CASHELLS UN CUTIE-RED-ET (UNSTOPABULL)
1st place Spring Yearling – North American Open Red & White Show 2020
CARLSEN FARM, PA

1. CASHELLS UN CUTIE-RED-ET (UNSTOPABULL), CARLSEN FARM, PA
2. MS UNSTOPABUL BEAUTY-IN-RED (UNSTOPABULL), GRAISSON & MANDY SCHMIDT AND ARIZONA DAIRY COMPANY, AZ
3. OAKLAND-VIEW JOR LEGEND-RED (JORDY), MAPLE-LEIGH FUTURES, ABE LIGHT, AND DANIEL VAN DE POL, WI
4. (1ST JR) BHHD CLAIM TO FAME-RED (ARISTOCRAT), MILES, MCRAY & MADISON PRICE AND HUNTER & HAYDEN MCISAAC, CA
5. HS HOTSTUFF HOT DIGGITY-RED (AVALANCHE), REYNCREST FARM & FLY HIGHER HOLSTEINS, NY
6. (B&O, 2ND JR) PLUM-LINE ZIPADEEDOODA-RED (DIAMONDBACK), BROOKE CAREY, PA
7. KING-STREET READY2ROLL-RED (UNSTOPABULL), B. & C. RUPPRECHT AND CASSANDRA GEBERT, MI
8. ROCKY-TOP JORDY BERI-ET (JORDY), ROCKY-TOP HOLSTEINS, TN
9. MS RAPS DBACK RUMBLE-RED-ET (DIAMONDBACK), JASON THOMAS, NY
10. MACS-BHF DISORDERLY-RED (AWESOME), DELBERT & HEATHER YODER AND SCOTT & TENAH MCMAHAN, OH

WINTER YEARLING (11)

MILKSOURCE TANTRUM-RED-ET (UNSTOPABULL)
1st place Winter Yearling – North American Open Red & White Show 2020
TRISTEN OSTROM, WI

1. (B&O) MILKSOURCE TANTRUM-RED-ET (UNSTOPABULL), TRISTEN OSTROM, WI
2. HS HOTSTUFF HOT N SPICY-RED (AVALANCHE), REYNCREST FARM & FLY HIGHER HOLSTEINS, NY
3. DUCKETT A CRISP GIGI-RED-ET (APPLE CRISP), FRANCHISE & SILVER MIST, OH
4. (1ST JR) MS ROLLNVIEW JUMP4FUN-RED (AVALANCHE), JACOB, LOGAN & MADISON HARBAUGH, WI
5. (2ND JR) MISS HOT POCKET-RED-ET (ADDICTION-P), BROOKE & JOHN CALKINS, PA
6. BLONDIN JORDY LAKESHA-RED-ET (JORDY), HAWBAKER, HILL, BORBA & FISHER, MD
7. COW-PALACE DIAMOND ASIA-RED (DIAMONDBACK), SARA FELDMANN, WI
8. SCHLUTER UNSTP ASPEN-RED-ET (UNSTOPABULL), OLIVIA SCHLUTER, IL
9. ZBW JORDY PRIMNPROPR-RED-ET (JORDY), JEFF GIBSON, KY
10. TOPP-VIEW AWESOME FIRE-RED (AWESOME), OLIVIA FINKE, OH

FALL YEARLING (6)

SILVER-MIST MY LADY-RED-ET (AVALANCHE)
1st place Fall Yearling – North American Open Red & White Show 2020
LILLY ELSASS, OH

1. SILVER-MIST MY LADY-RED-ET (AVALANCHE), LILLY ELSASS, OH
2. MILKSOURCE THUNDER-RED (AVALANCHE), MAPLE-LEIGH FUTURES AND DANIEL VAN DE POL, WI
3. (1ST JR) CASHELLS UN CABERNET-RED-ET (UNSTOPABULL), KATELYN NOLT, TX
4. (B&O, 2ND JR) MAUK-E-WAY JRDY KNOX-RED-ET (JORDY), CAMPBELL BOOTH, WI
5. OCD AV LIONESSE-RED-ET (AVALANCHE), OLIVIA SCHLUTER, IL
6. JACHER REDHOT ROSE-RED (REDHOT), KOREY OECHSLE, OH

JUNIOR BEST THREE (4)

1. CASHELLS HOLSTEINS, PA
2. OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
3. JASON THOMAS, NY
4. JACHER HOLSTEINS, OH

MILKING YEARLING (3)

MS DB INFINITY-RED (DIAMONDBACK)
1st place Milking Yearling – North American Open Red & White Show 2020
CEDAR LANE FARM, NJ

1. MS DB INFINITY-RED (DIAMONDBACK), CEDAR LANE FARM, NJ
2. (B&O) HILROSE AVALANCE ADEL-RED-ET (AVALANCHE), HILROSE HOLSTEINS, WI
3. (1ST JR) HOLBRIC DIAMNDBCK A-GIG-RED (DIAMONDBACK), PEYTON, ELENA & BRIA OLBRICH, IL

SUMMER JUNIOR 2-YEAR-OLD (6)

MS RANSOM-RAIL BETH-RED (UNSTOPABULL)
1st place Summer Junior Two – North American Open Red & White Show 2020
RANSOM-RAIL & BOB LANDIS, PA

1. (B&O) MS RANSOM-RAIL BETH-RED (UNSTOPABULL), RANSOM-RAIL & BOB LANDIS, PA
2. MILKSOURCE ATTICA-RED (LOYOLA-P), MILKSOURCE, WI
3. KAMPS-RX APPLEB ADDI-RED-ET (DEFIANT), GLAMOURVIEW FARM & EATON HOLSTEINS, MD
4. (1ST JR) KCCK JORDY RACHEL (JORDY), COLE & CARTER KRUSE, IA
5. DURKACRES APPLE ALE-RED-ET (UNSTOPABULL), ANTHONY LIDDLE AND KYLE & SHANNA REID, NY
6. (2ND JR) APPLE-PTS ALEESA-RED-ET (UNSTOPABULL), BRILEE TUCKER, KY

JUNIOR 2-YEAR-OLD (6)

LEAWOOD SASSY GIRL-RED (JORDY)
1st place Junior Two – North American Open Red & White Show 2020
HAMMERTIME HOLSTEINS & BALLWEG’S HICKORY HILL DAIRY, WI
See more coverage at http://www.thebullvine.com/show-reports/north-american-open-red-white-show-2020/

1. LEAWOOD SASSY GIRL-RED (JORDY), HAMMERTIME HOLSTEINS & BALLWEG’S HICKORY HILL DAIRY, WI
2. NEHLS-VALLEY RADIOACTIV-RED (ABSOLUTE), RANSOM-RAIL & GRANT VOSTERS, WI
3. RANWAY INCRED DANCER 139-RED (INCREDIBULL), DANIEL HOSKING, NY
4. (1ST JR) MILK&HONEY A MCCAYLA-RED-ET (AVALANCHE), ALEXANDER BURLEIGH, PA
5. (B&O) MACS-BHF DIAMOND-RED (ABSOLUTE), DELBERT & HEATHER YODER AND SCOTT & TENAH MCMAHAN, OH
6. (2ND JR) KARA-KESH-RK JRDY LILAC-RED (JORDY), CURTIS GRIFFIN, MN

SENIOR 2-YEAR-OLD (9)

HARDWOOD AGENT BREALA-RED
1st place Senior Two – North American Open Red & White Show 2020
WAPSI-ANA AND DOUG FAIRBANKS, IA

1. HARDWOOD AGENT BREALA-RED (AGENT), WAPSI-ANA AND DOUG FAIRBANKS, IA
2. (B&O) MD-HILLBROOK INSTAGRAM-RED (AWESOME), TOPP, HILL, BORBA, AND UMBEL, MD
3. LIDDLEHOLM D-BACK ASIA-RED (DIAMONDBACK), WYATT MITCHELL, NY
4. MAIZ-N-BLU ADD LUCY (ADDICTION-P), MIKE HEATH, ENTOURAGE LLR, AND MAPLE DOWNS, MD
5. GEN-RICH AMARYLLIS-RED (JACOT), ANITA MENZI, GINA BLAKEMORE & LANTLAND, NY
6. (1ST JR) FOREST-RIDGE MIAMI-RED-ET (ADDICTION-P), J., L., & M. HARBAUGH AND A. & A. LOEHR, WI
7. (2ND JR) ARB-FLO-SPR HONEYBUN-RED-ET (AVALANCHE), JACEY & HADLEY ROSS, AZ
8.HOLBRIC AMMO IGNITE-RED (AMMO-P), KATELYN OLBRICH, IL
9. CHERRY-LOR AWE ROXY-RED-ET (AWESOME), CAEL HEMBURY, PA

JUNIOR 3-YEAR-OLD (5)

CLAQUATO APPLE BRANDY-RED (AWESOME)
1st place Junior Three Year Olds – North American Open Red & White Show 2020
MAPLE-LEIGH FUTURES, ABE LIGHT, AND DANEL VAN DE POL, WI

1. CLAQUATO APPLE BRANDY-RED (AWESOME), MAPLE-LEIGH FUTURES, ABE LIGHT, AND DANEL VAN DE POL, WI
2. L-MAPLES DFNT CASSEY-RED-ET (DEFIANT), SIEMERS HOLSTEINS, WI
3. APPLE-PTS RB ANNORA-ET (REDBURST), MICHAEL MAIER, WI
4. ROCKY-TOP D-BACK BRANDI-RED (DIAMONDBACK), ROCKY-TOP HOLSTEINS, TN
5. (1ST JR, B&O) CHERRY-LOR DBACK ROBIN-RED-ET (DIAMONDBACK), MATTHEW BOOP & CAEL HEMBURY, PA

SENIOR 3-YEAR-OLD (9)

WIL-O-MAR DIAMNDBK ROSE-RED
1st place Senior Three Year Olds – North American Open Red & White Show 2020
TRIPLE-T HOLSTEIN AND MICHAEL HEATH, OH

1. WIL-O-MAR DIAMNDBK ROSE-RED (DIAMONDBACK), TRIPLE-T HOLSTEIN AND MICHAEL HEATH, OH
2. MS AWESOME ATOMIC-RED-ET (AWESOME), DOEBERIENER, BOWEN, AND SCHILLING, OH
3. FLOWER-BROOK CORENA-RED-ET (AVALANCHE), GOLDEN OAKS FARM, IL
4. SHORESBROOK P-BUTTER-RED (ADDICTION-P), FRANCHISE, CATES, MORRILL, ZEH & LOMEO, NY
5. ST-JACOB DESTRY LAVA-RED (DESTRY), GRAISSON & MANDY SCHMIDT AND ARIZONA DAIRY COMPANY, AZ
6. (1ST JR) CO-VISTA REDBURST VIXEN-RED (REDBURST), KIRT MENZI, NY
7. ROCKLAN-ZBW M PARIS-RED (MALONE), K. & B. ZIEMBA AND C., D., & E. RIGAS, NY
8. (2ND JR) SMITH-OAK AVLCH LUVSICK-RED (AVALANCHE), WESTON SMITH, PA
9. GREENLEA ABS SWEETIE-RED (ABSOLUTE), WHITE LIGHT HOLSTEINS, OH

4-YEAR-OLD (11)

UBER-HAVEN DFIANT CHROME-RED
1st place Four Year Old – North American Open Red & White Show 2020
BRETT RICHTER & TYLER CARTER, IL

1. UBER-HAVEN DFIANT CHROME-RED (DEFIANT), BRETT RICHTER & TYLER CARTER, IL
2. SELLCREST D CHEETO-RED (DUNKIN), COLTAN BROWN, WI
3. (B&O) OAKFIELD ADDICTIO EMOJI-RED (ADDICTION-P), OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
4. SUNROSE JET-RED-ET (DEFIANT), BRUCE GINGERICH, IN
5. VELVET-VIEW RETURN-RED (AWESOME), TRIPLE-T HOLSTEINS, GARY JONES AND T&L CATTLE LTD, OH
6. ROLL-N-VIEW AW ALTITUDE-RED (AWESOME), CHIP SAVAGE, MD
7. (1ST JR) ZBW-ZIEMS LISTENTOME-RED (ARMANI), MASON ZIEMBA, NY
8. C-SKIDMORE ABS RENEGADE-RED (ABSOLUTE), CHELSEA SKIDMORE, OH
9. (2ND JR) CHERRY-LOR AWE RIPPY-RED-ET (AWESOME), CAEL HEMBURY, PA
10. EVANS-H AWESOME MAYHEM (AWESOME), GLENN MCNEIL, NH

5-YEAR-OLD (6)

ANTIA ABSOLUTE JOLINE-RED
1st place Five Year Old – North American Open Red & White Show 2020
MILKSOURCE & LAURIE FISCHER, WI

1. ANTIA ABSOLUTE JOLINE-RED (ABSOLUTE), MILKSOURCE & LAURIE FISCHER, WI
2. LME ARMANI RASCAL-RED (ARMANI), ANTHONY LIDDLE, NY
3. MEADOW GREEN ABSOLUTE FEROCITY (ABSOLUTE), T&L CATTLE LTD, BC
4. MS BARB ACT BEAUTY-RED-ET (ACTION), MAPLE-LEIGH FUTURES, T&L CATTLE LTD, GRAISSON & MANDY SCHMIDT, AND MIKE BERRY, WI
5. (B&O) EXPRESS-SMD MYSTIQUE-RED (APOLLO), JEREMY ADAMS, OH
6. LOOKOUT OLYMPIAN ALLSTAR (OLYMPIAN), RICKY & ELIZABETH HALL, VT

AGED COW (3)

HIGHCROFT ABSOLUTE LILY-RED
1st place Mature Cow – North American Open Red & White Show 2020
GLAMOURVIEW FARM & EATON HOLSTEINS, NY

1. HIGHCROFT ABSOLUTE LILY-RED (ABSOLUTE), GLAMOURVIEW FARM & EATON HOLSTEINS, NY
2. (B&O, 1ST JR) LANTLAND DESTRY EAGLE-RED (DESTRY), KIRT MENZI, NY
3. (2ND JR) NISE-N-FANCY FIRECRACKR-RED (REDBURST), OLIVER NISEN, IN

LIFETIME PRODUCTION COW (1)

MISS APPLE SNAPPLE-RED-ET (REDBURST)
1st place Production Cow – North American Open Red & White Show 2020
MILKSOURCE, WI

1. MISS APPLE SNAPPLE-RED-ET (REDBURST), MILKSOURCE, WI

PRODUCE OF DAM (4)

1. CHRIS & JEN HILL, PHIL TOPP, DIANE BORBA, AND CHAD UMBEL, MD
2. SILVER-MIST, OH
3. HILROSE HOLSTEINS, WI
4. CURTIS GRIFFIN, MN


Send this to a friend