meta North American Open Holstein Show 2020 :: The Bullvine - The Dairy Information You Want To Know When You Need It

North American Open Holstein Show 2020


October 7, 2020 @ Circleville, OH
Judge: Mike Berry, WA



f’

K-Land Kilo Black Diamond
Grand Champion – North American Open Holstein Show 2020
Majestic View, Lintvedt, Shore, Probert & Connery, WI

K-Land Kilo Black Diamond
Senior Champion – North American Open Holstein Show 2020
Majestic View, Lintvedt, Shore, Probert & Connery, WI

Senior & Grand Champion and Best Udder Cow of the Show – Open Show: K-Land Kilo Black Diamond (Kilo), 1st aged cow, Majestic View, Lintvedt, Shore, Probert & Connery, WI
Reserve Senior & Reserve Grand Champion – Open Show: Oakfield GC Darby-ET (Gold Chip), 2nd aged cow, Frank & Diane Borba, Frank & Carol Borba, and Duckett Holsteins, WI
HM Senior & HM Grand Champion – Open Show: Alfinch Zelgodis Taci (Zelgadis), 1st 5-year-old, Frank & Carol Borba and Frank & Diane Borba, CA

T-Triple-T Petunia-ET (Goldwyn)
Grand Champion of the Junior Show – North American Open Holstein Show 2020
Colton Thomas, OH

Grand Champion – Junior Show: T-Triple-T Petunia-ET (Goldwyn), 4th aged cow, Colton Thomas, OH
Reserve Grand Champion – Junior Show: Posthaven Absolute Sasy (Absolute),8th aged cow, Andrew Post, NY
HM Grand Champion – Junior Show: Price-View Addiction Gamer (Addiction-P), 2nd summer junior 2-year-old, Kanani Price, IN

WIL-O-MAR DIAMNDBK ROSE-RED (DIAMONDBACK)
Intermediate Champion – North American Open Holstein Show 2020
ELMVUE, NY

Intermediate Champion – Open Show: Wil-O-Mar Diamndbk Rose-Red (Diamondback), 1st senior 3-year-old, Elmvue, NY
Reserve Intermediate Champion – Open Show: Oakfield Solom Footloose-ET (Solomon), 1st junior 3-year-old, Oakfield Corners Dairy, NY
HM Intermediate Champion – Open Show: Kevetta Daniel Lexi (Daniel), 2nd senior 3-year-old, Oakfield Corners Dairy, NY

Price-View Addiction Gamer (Addiction-P)
Intermediate Champion of the Junior Show – North American Open Holstein Show 2020
Kanani Price, IN

Intermediate Champion – Junior Show: Price-View Addiction Gamer (Addiction-P), 2nd summer junior 2-year-old, Kanani Price, IN
Reserve Intermediate Champion – Junior Show: Roll-N-View Jcby Emery-ET (Jacoby), 6th junior 2-year-old, Lance & Daniel McClure, NY
HM Intermediate Champion – Junior Show: MD-Dun-Loafin Dbk Excite-ET (Diamondback), 10th senior 3-year-old, Kristopher Ackley and Kaiden & Zailey Conroy, OH

Blexys Crush Budweiser-ET
Junior Champion – North American Open Holstein Show 2020
John Cunningham & Ross Risner, CA

Junior Champion – Open Show: Blexys Crush Budweiser-ET (Crush), 1st winter yearling, John Cunningham & Ross Risner, CA
Reserve Junior Champion – Open Show: City-Slickers DB Bon Voyage (Diamondback), 1st fall calf, Jacob, Logan & Madison Harbaugh and Dylan & Cameron Ryan, WI
HM Junior Champion – Open Show: BHHD Claim to Fame-Red (Aristocrat), 1st spring yearling, Miles, Macray & Madison Price and Hunter & Hayden McIsaac, CA

GVGoldenview Ladyliberty (Gold Chip),
Junior Champion of the Junior Show – North American Open Holstein Show 2020
Benjamin & Sara Kronberg, WI

Junior Champion – Junior Show: GVGoldenview Ladyliberty (Gold Chip), 1st fall yearling, Benjamin & Sara Kronberg, WI
Reserve Junior Champion – Junior Show: Opsal Ammo Caleesi (Ammo-P), 2nd summer yearling, Shana & Drew Leuking, IL
HM Junior Champion – Junior Show: Ryan-Vu Denver Restrict (Denver), 2nd spring calf, Dylan & Cameron Ryan, WI

AOT Avalanche Hangover
1st Place Spring Heifer Calf – North American Open Holstein Show 2020
Reyncrest and AOT Genetics

1. AOT Avalanche Hangover (Avalanche), Wadeland Dairy, Justin Hogge, and David Dyment, UT
2. (B&O, 1st Jr) Ryan-Vu Denver Restrict (Denver), Dylan & Cameron Ryan, WI
3. Duckett Doorman Cala-ET (Doorman), Duckett Holsteins & Interstate Heifer Care, WI
4. Ms Eatonholme Baila (Undenied), Eaton Holsteins, Cates, Morill, and Zeh, NY
5. Cashells Chelios Levine (Chelios), Landree & Dakota Fraley, PA
6. Cheers Avalanche Charley-ET (Avalanche), Rocco Cunningham, CA
7. Windy-Knoll-View Peperoni (Bentley-P), Reese Burdette, PA
8. E-Ricks Diamondback Lyric (Diamondback), Katie & Andrea Bednarski, PA
9. Ms Borderview Dmn Hallie-ET (Doorman), Brittney Jones, NM
10. Ms Nasholm Goldchip Ferrari (Gold Chip), Amanda & Joe Nash, KY
(2nd Jr) Quietcove Avalanche Faith-ET (Avalanche), Jacob, Logan & Madison Harbaugh, WI

Winter Calf (24)

Borderview Goldwyn 2378-ET
1st Place Winter Heifer Calf – North American Open Holstein Show 2020
Doeberiener, Bowen, Cannon, and Ryan, OH

1. Borderview Goldwyn 2378-ET (Goldwyn), Doeberiener, Bowen, Cannon, and Ryan, OH
2. (B&O) Windy-Knoll-View Pennies, James Burdette, PA
3. Harmaly Crushabull Liana (Crushabull), Jayden Pritchett, OK
4. Shadow-W Denver Juicy (Denver), Kurt Wolf, OH
5. Oakfield Unix Zoey-ET (Unix), Glamourview Farm & Eaton Holsteins, MD
6. Elmlo Undenied Spotlight (Undenied), Austen Schmidt, WI
7. Express-SMD Warrior Harley (Warrior), Jeremy Adams, OH
8. SN-Prestige JD High Life-ET (Jordy), Dan Lyness & Sarah Phillips, NJ
9. Lakeshore Winters Eve (Awesome), Taylor, Layla & Kaylyn Powell, IL
10. (1st Jr) Liddleholme Avalan Margo (Avalanche), Mason Ziemba, NY
(2nd Jr) Duckett Impression Lily (Impression), Ferry, Baker & Fremstad, WI

City Slickers Diamondback Von Voyage
1st Place Fall Heifer Calf – North American Open Holstein Show 2020
J, L, & M Harbaugh and Ryan

Fall Heifer Calf (29)

1. City-Slickers DB Bon Voyage (Diamondback), Jacob, Logan & Madison Harbaugh and Dylan & Cameron Ryan, WI
2. (B&O) Milksource Tstorm Chrome-ET (Thunderstorm), Milksource, WI
3. Borderview Doorman Ruth-ET (Doorman), Brittney Jones, OK
4. Ms-AOL Jordy Raeann-ET (Jordy), Rocky-Top Holsteins, TN
5. Petitclerc Unix Salsa (Unix), Co-Vale Holstein & Eaton Holsteins, NY
6. T-Triple-T Palm Bay (Doorman), Laura Lesher & Trent Styzcynski, WI
7. Maple-Downs-PV Gracie, Alexis Payne, NY
8. Reyncrest Avlanche Pixie-ET (Avalanche), Billie Jo Rhodes, VA
9. Windy-Knoll-View Lucky (Pharaoh), Reese & Brinkley Burdette, PA
10. DuckettHarvue Impress Gabby (Impression), Chris & Jen Hill, Matt Hawbaker, Phil Topp,and Diane Borba, MD
(1st Jr) Plum-Line Undeniably A Milf (Undenied), Brooke Carey, PA
(2nd Jr) Toppglen WS Doorman Wink (Doorman), Marissa Topp, OH

Budjon-Vail Avalnc Eevie-ET (Avalanche)
1st Place Summer Yearling – North American Open Holstein Show 2020
Budjon Farms & Peter Vail, WI

Summer Yearling Heifer (14)

1. (B&O) Budjon-Vail Avalnc Eevie-ET (Avalanche), Budjon Farms & Peter Vail, WI
2. (1st Jr) Opsal Ammo Caleesi (Ammo-P), Shana & Drew Leuking, IL
3. Petitclerc Solomon Agile-ET (Solomon), Glamourview Farm & Eaton Holsteins, MD
4. Duckett Apple Crisp Babs-ET (Apple Crisp), Chris & Jen Hill and Tim & Sharyn Abbott, MD
5. Zehrview D-Back Sapphire-Red (Diamondback), Daniel Zehr, IL
6. (2nd Jr) Ocean-View Shes All That-ET (Diamondback), Dakota Brown, WI
7. Maple-Downs-HH Zara (Immunity), Alexis Payne, NY
8. Errolea Solomon Belcalis (Solomon), Reyncrest Farm, NY
9. Kozy-Kountry Apple Crisp (Undenied), Kayla Cring, OH
10. B-J-Grove Unix Cherokee (Unix), Kasey Clanton, IL

BHHD Claim to Fame-Red (Aristocrat)
1st Place Spring Yearling – North American Open Holstein Show 2020
Miles, Macray & Madison Price and Hunter & Hayden McIsaac, CA

Spring Yearling Heifer (25)

1. BHHD Claim to Fame-Red (Aristocrat), Miles, Macray & Madison Price and Hunter & Hayden McIsaac, CA
2. (B&O) T-Triple-T Piece of Cake (Doorman), Triple-T Holsteins & Renee Pierick, OH
3. Krullcrest RCH DM Luna (Doorman), Doeberiener, Bowen, and Cannon, OH
4. Duckett Denver Skye (Denver), Glamourview, MD
5. Ms Sidbeauty Blk Diamond-ET (Diamondback), Eaton Holsteins, Murphy, and Borba, NY
6. Crestlea Solomon Diamond-ET (Solomon), Hawbaker, Pease, Enright, and Borba, MD
7. Dappleholm Denver Jones (Denver), Glamourview & Joel Phoenix, MD
8. Ms Eatonholme Lilys Legacy (Bomb), Eaton Holsteins, Bill Taylor & Beth Roberts, NY
9. Windy-Knoll-View Pacey-ET (Solomon), Golden Oaks Farm, IL
10. Reyncrest Legendary (Control), Reyncrest Farm, NY
(1st Jr) Mauk-E-Way Ammo Kyler-ET (Ammo-P), Campbell Booth, WI
(2nd Jr) Jacobs Doorman Lisy-ET (Doorman), Brea Kieffer, MN

Blexys Crush Budweiser-ET
1st Place Winter Yearling – North American Open Holstein Show 2020
John Cunningham & Ross Risner, CA

Winter Yearling Heifer (13)

1. Blexys Crush Budweiser-ET (Crush), John Cunningham & Ross Risner, CA 
2. Ducketharvuew Drmn Gypsy-ET (Doorman), Doeberiener, Bowen, and Schilling, OH
3. Ruann Doorman Gay-91519-ET (Doorman), Graisson & Mandy Schmidt and Tyler Dickerhoof, CA
4. (B&O) Ms Shazam Shooter 2072 (Doorman), Reyncrest Farm & Luncrest Farm, NY
5. Miss OCD Undeny Georgie-ET (Undenied), Babydoll Genetics, FL
6. NK-Stef Dback Abit Sassy (Diamondback), Niki & Kelsi Steffenhagen, WI
7. HS Hotstuff N Spicy-Red (Avalanche), Reyncrest Farm & Fly Higher Holsteins, NY
8. Reyncrest Door Carmen (Doorman), Reyncrest Farm & Cybil Fisher, NY
9. (1st Jr) Class-L Wildfire-ET (Crush), Anna Moser, MI
10. (2nd Jr) Ocean-View Eye Candy-ET (Diamondback), Dakota Brown, WI

Fall Yearling (10)

GVGoldenview Ladyliberty (Gold Chip),
1st Place Fall Yearling – North American Open Holstein Show 2020
Benjamin & Sara Kronberg, WI

1. (1st Jr) GVGoldenview Ladyliberty (Gold Chip), Benjamin & Sara Kronberg, WI
2. (B&O)Ms Beauty Wbk Bambi (Windbrook), Glamourview Farm & Eaton Holsteins, MD
3. Pierstein Diamondback Bellini (Diamondback), Justin, Daniel, Nevaeh & Emmet Chupp, and Jason Pareo, OK
4. 2nd-Choice Db .ack Brigadoon (Diamondback), Heather Wasson, PA
5. Jacobs Doorman Alaska-ET (Doorman), Alyson & Kenlee Philips, TX
6. Stookeyholm Goldwyn Baby-ET (Goldwyn), Meyer, Oechsle, & Bertsch, IN
7. (2nd Jr) Mauk-E-Way Jrdy Knox-Red-ET (Jordy), Campbell Booth, WI
8. Ms Beechnutacres ZBW Eva (Avalanche), Grace Stroud, PA
9. Ocean-View Born To Shine-ET (Diamondback), Dakota Brown, WI
10. J-Folts Sandstorm Lydia (Sandstorm), Isaac Folts, NY

d

Petitclerc Emilio Adene
1st place Milking Yearling – North American Open Holstein Show 2020
K Doebereiner, L Bowen, B Schilling

Milking Yearling (12)

1. Petitclerc Emilio Adene (Emilio), Milksource, WI
2. Tree-Hayven Tatoo Last Song (Tatoo), Duckett Holsteins, WI
3. (1st Jr) Petitclerc Avalanche Syrah-ET (Avalanche), Johnathan King, NY
4. Crystal-Star Avlnch Cali-ET (Avalanche), The Cali Partnership, WI
5. Ms DB Infinity-Red (Diamondback), Cedar Lane Farm, NJ
6. (2nd Jr) Harcliff Solo Bambi-ET (Solomon), Ryan Lawton, NY
7. Woodbine Tatoo Ohnest (Tatoo), Tom Mercuro, MD
8. Ms Raptor Brutality-ET ( Raptor), Maple-Leigh Futures, Liz Griffith, and Majestic View Genetics, WI
9. (B&O) Ziems Denver Excitement (Denver), Timothy Ziemba, WI
10. Sunkiss Solomon Spain-ET (Solomon), Justin Powell and Rollyn & Ryan Aberle, IL

Summer Junior 2-Year-Old (11)

Milksource Attica-Red (Loyola-P)
1st place Summer Junior Two – North American Open Holstein Show 2020
Milksource, WI

1. (B&O) Milksource Attica-Red (Loyola-P), Milksource, WI
2.(1st Jr) Price-View Addiction Gamer (Addiction-P), Kanani Price, IN
3. Miss Bruins Be My Crush (Crush), Shore, Connery, and Majestic View Genetics, WI
4. Kamps-RX AppleB Addi-Red-ET (Defiant), Glamourview Farm & Eaton Holsteins, MD
5. Ms T-Triple-T SW WB Payton-ET (Windbrook), Triple-T Holsteins, Damon Bertke, and Tim Cummings, OH
6. Kiko Diamondback Mitzi (Diamondback), Kiko Holsteins, OH
7. Cornerest D Back Laudia (Diamondback), Luncrest Farm, LLC, NY
8. Miss Sweet-Peas Miss Ava-ET (Avalanche), Tylor Smith, PA
9. Kings-Ransom Undn Clever-ET (Undenied), David King, NY
10. Oakfield Undenied Eclair-ET (Undenied), Oakfield Corners Dairy, NY
(2nd Jr) Elm-V-F Gold Chip Tina (Gold Chip), Byrce Warriner, NY

JUNIOR 2-YEAR-OLD (14)

MS ABBA AMAZING 2319-ET (AVALANCHE)
1st place Junior Two – North American Open Holstein Show 2020
OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY

1. MS ABBA AMAZING 2319-ET (AVALANCHE), OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
2. (B&O) DUCKETT CONTROL BUFFY (CONTROL), DUCKETT HOLSTEINS, WI
3. ZBW M KD LORI (KING DOC), ZIEMBA, OSTER & VAIL, NY
4. BLONDIN T&L AVALANCHE ANGELINA (AVALANCHE), GLAMOURVIEW, MD
5. T-TRIPLE-T PURPLE RAIN (SLATER), TRIPLE-T HOLSTEINS, OH
6. (1ST JR) ROLL-N-VIEW JCBY EMERY-ET (JACOBY), LANCE & DANIEL MCCLURE, NY
7. WRIGHTVALE DOORMAN LIVVY (DOORMAN), TRIPLE-T, NELSON, AND T&L CATTLE, OH
8. (2ND JR), MCGARR FARMS SOLOMON ZARA (SOLOMON), NORAH MCCARTHY, NY
9. ACK-LEE DOORMAN LUCKY LADY (DOORMAN), KYLE & KRISTOPHER ACKLEY, OH
10. LUNCREST UNIX MUCH-1980 (UNIX), LUNCREST FARM LLC, NY

SENIOR 2-YEAR-OLD (12)

DUCKETT SOLOMON LETA
1st place Senior Two – North American Open Holstein Show 2020
DUCKETT HOLSTEINS, WI

1. (B&O) DUCKETT SOLOMON LETA (SOLOMON), DUCKETT HOLSTEINS, WI
2. MIKELHOLM JACOBY MELANIA (JACOBY), JENNA LANGER & JAMIE BLACK, WI
3. (1ST JR) REN-BOW CORVETTE LOLLIPOP (CORVETTE), RUTH BAMBAUER, OH
4. POTTSDALE DBACK TANYA-ET (DIAMONDBACK), GLAMOURVIEW, MD
5. COBEQUID DOORMAN PIPER (DOORMAN), ANNA MOSER, MI
6. MD-HILLBROOK INSTAGRAM-RED (AWESOME), AUBREE, AIDEN & ALAINA TOPP, OH
7. MISS LEXYS LOVELY LADY-ET (DOORMAN), QUIETCOVE & AUSTIN TRBOVICH, OH
8. K-HURST DOORMAN PROFOUND-ET (DOORMAN), BRADY & MADELYN BEYER, IN
9. RIDGEDALE RAQUEL (DIAMONDBACK), CYRUS CONARD, NY
10. OAKFIELD DOORM BRILLIANT-ET (DOORMAN), OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY

JUNIOR 3-YEAR-OLD (18)

OAKFIELD SOLOM FOOTLOOSE-ET (SOLOMON),
1st place Junior Three – North American Open Holstein Show 2020
OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY

1. (B&O) OAKFIELD SOLOM FOOTLOOSE-ET (SOLOMON), OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
2. JACOBS CONTROL BRISK-ET (CONTROL), MILKSOURCE, RANSOM RAIL & LAURIE FISCHER, WI
3. MS SID BLEXY-ET (SID), BUDJON FARMS, PETER VAIL, MARK BINVERSIE, ROSS RISNER, AND CLARK WOODMANSEE, WI
4. L-MAPLES DFNT CASSEY-RED-ET (DEFIANT), SIEMERS HOLSTEINS, WI
5. POLY-KOW CRUSH ANGELINA (CRUSH), ROCKY-TOP HOLSTEINS & DAN HOVDEN, TN
6. MAPLE-DOWNS D BACK ADDIE (DIAMONDBACK), JASON LLOYD, NY
7. HILLPINE DOORMAN ASAP-ET (DOORMAN), OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
8. HEART&SOUL DEMPSEY RAELYNN (DEMPSEY), MILKSOURCE, WI
9. (1ST JR) PRESTIGE-GEN ALL THE WAY (BEEMER), AUBREE, AIDEN & ALAINA TOPP, OH
10. LINDLAUR MCCUTCH STARBURST (MCCUTCHEN), NEVIN & BRENDA LAMOREAUX, IN
(2ND JR) MIKELHOLM DEMPSEY BINGO (DEMPSEY), EMILY MIKEL, NY

SENIOR 3-YEAR-OLD (11)

WIL-O-MAR DIAMNDBK ROSE-RED (DIAMONDBACK)
1st place Senior Three – North American Open Holstein Show 2020
ELMVUE, NY

1. WIL-O-MAR DIAMNDBK ROSE-RED (DIAMONDBACK), ELMVUE, NY
2. KEVETTA DANIEL LEXI (DANIEL), OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
3. SAVAGE-LEIGH STYLE IN-ET (GOLDWYN), DOEBERIENER, BOWEN & SCHILLING, OH
4. MS AWESOME ATOMIC-RED-ET (AWESOME), DOEBERIENER, BOWEN, AND SCHILLING, OH
5. (B&O) BUDJON-VAIL DRM SUNSHINE-ET (DOORMAN), BUDJON FARMS & PETER VAIL, WI
6. OAKFIELD GOLDWYN DAISY-ET (GOLDWYN), OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
7. APPLE-PTS AMITA-ET (CRUSH), GOLDEN OAKS FARM, IL
8. SKIP AVALANCHE JEWEL-ET (AVALANCHE), JOSH SKIPTON, MD
9. OAKFIELD GOLD EASYSTREET-ET (GOLDWYN), OAKFIELD CORNERS DAIRY, NY
10. (1ST JR) MD-DUN-LOAFIN DBK EXCITE-ET (DIAMONDBACK), KRISTOPHER ACKLEY AND KAIDEN & ZAILEY CONROY, OH
(2ND JR) TUSC-VU AVALANCHE CALI-ET (AVALANCHE), ISAAC FOLTS, NY

4-Year-Old (13)

Pleasant Nook Doorman Madison
1st Place Four Year Old – North American Open Holstein Show 2020
Jamie Black & Adam Liddle, NY

1. Pleasant Nook Doorman Madison (Doorman), Jamie Black & Adam Liddle, NY
2. Lindale Doorman Felina (Doorman), Jay Ackley & Pat Conroy, OH
3.(B&O) Ms Exels Doorman Bella-ET (Doorman), Hank Van Exel, CA
4. Reyncrest Crvte Lauralynn-ET (Corvette), Reyncrest Farm, NY
5. Arethusa Awesome Aluna (Awesome), Glamourview & Anthony Crothers, MD
6. Berryridge Bradnick Jaime (Bradnick), Budjon Farms, WI
7. Reyncrest Corvette Gracie (Corvette), Reyncrest Farm, NY
8. (1st Jr) Jericho-Dairy Baracuda-ET (Corvette), Lance McClure, NY
9. (2nd Jr) Lantland Atwood Eileen (Atwood), Kirt Menzi, NY
10. Heart&Soul JK Dempsey Glitz (Dempsey), Matthew Boop, PA

5-Year-Old (13)

Alfinch Zelgodis Taci
1st Place Five Year Old – North American Open Holstein Show 2020
Frank & Carol Borba and Frank & Diane Borba, CA

1. Alfinch Zelgodis Taci (Zelgadis), Frank & Carol Borba and Frank & Diane Borba, CA
2. Rach-Len Dundee Lilly (Dundee), Eaton Holsteins, Glamourview, Steve Morrill & Jack Zeh, NY
3. Antia Absolute Joline-Red (Absolute), Milksource & Laurie Fischer, WI
4. Unique Dempsey Cheers (Dempsey), Budjon Farms, Peter Vail, Tim & Sharyn Abbott, Clark Woodmansee, and Ferme Blondin, WI
5. Gleann Brady Privateer (Brady), Rocky-Top Holsteins, Brian Engelking, Jordan Eby & Rosay Farms, TN
6. Ms Listerines Look At Me-ET (Atwood), Duckett Holsteins, WI
7. LME Armani Rascal-Red (Armani), Brock Liddle, NY
8. Macland HF Yoder Rachel-ET (Yoder), Anthony Liddle and Kyle & Shanna Reid, NY
9. (B&O) Siemers Pure Ki-Anna (Pure), Jacob, Connor & Lauren Siemers, WI
10. DL-Van McCutchen Alivia (McCutchen), Timothy Ziemba, WI
(1st Jr) Etgen-Way Crvtte Subliminal (Corvette), Kayla Cring, OH
(2nd Jr) Holbric Spa Ashlie (Spa), Elena, Peyton & Bria Olbrich, IL

Aged Cow (14)

K-Land Kilo Black Diamond
1st Place Mature Cow – North American Open Holstein Show 2020
Majestic View, Lintvedt, Shore, Probert & Connery, WI

1. K-Land Kilo Black Diamond (Kilo), Majestic View, Lintvedt, Shore, Probert & Connery, WI
2. Oakfield GC Darby-ET (Gold Chip), Frank & Diane Borba, Frank & Carol Borba, and Duckett Holsteins, CA
3. (B&O) T-Triple-T Play It Again-ET (Fever), Triple-T Holsteins, OH
4. (1st Jr) T-Triple-T Petunia-ET (Goldwyn), Colton Thomas, OH
5. Trulea G W Atwood Candy-ET (Atwood), Glamourview, MD
6. Reyncrest Lets Do This (Windbrook), Reyncrest Farm, NY
7. OCD Bradnick Candy-ET (Bradnick), Oakfield Corners Dairy, NY
8. (2nd Jr) Posthaven Absolute Sasy (Absolute), Andrew Post, NY
9. Shadow-W Reginald Marian (Reginald), Kurt Wolf & Quietcove Holsteins, OH
10. Cache-Valley GC Jazzy Girl (Gold Chip), Xander Harris, UT

Lifetime Production Cow (9)

Butz-Butler Gold Barbara-ET
1st Place Production Cow – North American Open Holstein Show 2020
Kueffner, Iager, Hetts, Armbrust & Bielke, MD

1. Butz-Butler Gold Barbara-ET (Goldwyn), Kueffner, Iager, Hetts, Armbrust & Bielke, MD
2. Blondin Goldwyn Subliminal (Goldwyn), Budjon Farms & Peter Vail, WI
3. Co-Vale Dempsey Dina 4270-ET (Dempsey), Milksource & Ransom Rail, WI
4. TC Sanchez Kristina (Sanchez), Eaton Holsteins & Cooper Galton, NY
5. (B&O) Farnear TBR Aria Adler-ET (McCutchen), Demmer, Dougherty & Rauen, IA
6. T-Triple-T Platinum-ET (Goldwyn), Triple-T Holsteins, Aaron Eaton & Brad Murphy, OH
7. TK-Plain-View Ripley (Dempsey), Milksource, WI
8. Oakfield Reality Harmony (Reality), Oakfield Corner Dairy, NY
9. Gillette Lauthority 2nd Run (Lauthority), Oster, Chittenden & Vail, NY


Send this to a friend