Ayrshire

Grand Champion Forever Schoon Tallis (Vicking), JP Daunais, Ferme du Petit Bois Reserve Grand Champion Lagace BB Modestar (Kellogg), Ferme Lagace & Fils Hon. Mention Grand Champion Chaluka Nemo Xioli (Nemo), Ferme Charest 2001

Grand Champion
Forever Schoon Tallis (Vicking), JP Daunais, Ferme du Petit Bois
Reserve Grand Champion
Lagace BB Modestar (Kellogg), Ferme Lagace & Fils
Hon. Mention Grand Champion
Chaluka Nemo Xioli (Nemo), Ferme Charest 2001

IMG_4065

FOREVER SCHOON TALLIS
1st Place Senior 3 Year Old
Le Supreme Laitier Ayrshire Show 2015
JP DAUNAIS, FERME DU PETIT BOIS

Intermediate Champion Forever Schoon Tallis (Vicking), JP Daunais, Ferme du Petit Bois Reserve Intermediate Champion De La Plaine Reality Sting (Reality), Ferme De La Plaine Hon. Mention Intermediate Champion Roussettes Rockstar Amesing (Rockstar), Ferme Roussettes Enr

Intermediate Champion- Forever Schoon Tallis (Vicking), JP Daunais, Ferme du Petit Bois
Reserve Intermediate Champion – De La Plaine Reality Sting (Reality), Ferme De La Plaine
Hon. Mention Intermediate Champion – Roussettes Rockstar Amesing (Rockstar), Ferme Roussettes Enr

Intermediate Champion Forever Schoon Tallis (Vicking), JP Daunais, Ferme du Petit Bois Reserve Intermediate Champion De La Plaine Reality Sting (Reality), Ferme De La Plaine Hon. Mention Intermediate Champion Roussettes Rockstar Amesing (Rockstar), Ferme Roussettes Enr

Junior Champion Sabliere Madrid Domstar (Madrid), Ferme Sablière 2007 inc., QC Reserve Junior Champion De La Plaine Bingo Stinger (Bingo), Ferme De La Plaine Hon. Mention Junior Champion Brixham Rockstar Marshmallow (Rockstar), Windarra Farms

Summer Calf

IMG_3478

1. VIEUX VILLAGE PREDATOR APPLE, Best Bred & Owned, Florent Foley
2. BRIXHAM ROCKSTAR BROWN SUGAR, WINDARRA FARMS
3. BRIXHAM LOVE, WINDARRA FARMS
4. CHALUKA ROCKTAR COLOMBINE -ET, FERME CHAREST (2001) INC.
5. BAVAROISE DREAMER REEVE, FERME LAGACE , AMELIE HARDY-DEMERS
6. DENIS POKERSTARS MARIVEGAS, FERME THOMAS-LOUIS DENIS & FILS LTÉE.
7. LEJEUNE ROCKSTAR MISS NUTELLA, ANDRÉ CLAVET
8. DES CRETES CAPERBE 2, FERME DES CRÊTES (SENC)

Junior Calf

A25R0190
1. LAGACE REALITY LUNA -ET, Best Bred & Owned, FERME LAGACÉ ET FILS
2. DES PRAIRIES TRACY, FERME FRANÇOIS BEAUDRY INC
3. BRIXHAM ROCKSTAR FIONA, WINDARRA FARMS & DANA GREENOUGH
4. ROUSSETTES ROCKSTAR CENDRILLON, FERME ROUSSETTES ENR
5. MONT COMI REMINGTON COVERGIRL, FERME MONT COMI ENR
6. LAGACE REALITY LUCKY -ET, FERME LAGACÉ ET FILS
7. BRIXHAM JUMPER HEAVEN, WINDARRA FARMS
8. DALE VISTA ROCKSTAR NIA -ET, DALE VISTA FARMS SENC
9. DU PETIT BOIS DB JESSY, FERME DU PETIT BOIS INC.
10. MARILIE ROCKSTAR POLINY, JULIE ET MARIO LACERTE
11. DES CRETES CALLEUSE, FERME DES CRÊTES (SENC)

Intermediate Calf Class

A25R3566
1. SABLIERE MADRID DOMSTAR, Best Bred & Owned, FERME SABLIÈRE 2007 INC.
2. DES CRETES BARBIE -ET, FERME DES CRÊTES (SENC)
LAGACE POKER BLANCO -ET, FERME LAGACÉ ET FILS
4. DE LA PLAINE ROCKSTAR ROMISTAR, ALEXANDRE BEAUCHEMIN
5. LAMONTAGNE ANNE 2, RÉJEAN LAMONTAGNE ET FILS
6. DE LA PLAINE DECAF SHIRAZ, FERME DE LA PLAINE
7. DU PETIT BOIS DREAMER QARA, FERME DU PETIT BOIS INC.
8. MARILIE ROCKSTAR AMAZONE -ET, JULIE ET MARIO LACERTE
9. LAROC OBLIQUE MANDARINE, FERME CLAUDE LAROCQUE INC
10. PINE LEGACY DECAF NELLY, FERME PINE LEGACY SENC
11. DENIS LONGRUN KELLY, FERME THOMAS-LOUIS DENIS & FILS LTÉE

Senior Calf

A25R3615
1. DES PRAIRIES GERMANE, Best Bred & Owned, FERME FRANÇOIS BEAUDRY INC
2. FIREBALL MISS TOOTSIE ROLL -ET, ANDRÉ CLAVET
3. DU VESTIGE PRIME BRITA, FERME JA LAMONTAGNE INC ET MAXIME TURCOTTE
4. DALE VISTA ELECTRO NIM, DALE VISTA FARMS SENC
5. BELLEVUE DU LAC JUICY FRUIT -E, FERME BELLEVUE DU LAC S.E.N.C.
6. DES CRETES BIOUCE, FERME DES CRÊTES (SENC)
7. LAROC JUMPER FIONA ET, FERME CLAUDE LAROCQUE INC
8. BRIXHAM B SPLENDID, WINDARRA FARMS
9. LAROC DEMPSEY SAPHIR, FERME CLAUDE LAROCQUE INC

Summer Yearling

A25R3649
1. BRIXHAM ROCKSTAR MARSHMALLOW, Best Bred & Owned, WINDARRA FARMS
2. HAUROCHER ROCKSTAR JOLY, FERME DU HAUROCHER & FERME RONDE
3. MARILIE PRIME RITALINE, FERME DU MURIER & ANDRÉ CLAVET
4. LAGACE POKER BIANNE -ET, FERME LAGACÉ ET FILS
5. DE LA PLAINE PERFECT MING -ET, FERME DE LA PLAINE
6. BELLEVUE DU LAC PRED LORYANNA, FERME BELLEVUE DU LAC S.E.N.C.
7. DU MURIER DYNACO -ET, FERME DU MURIER INC

Junior Yearling

A25R3666
1. ROSAYRE JANE, FERME FRANÇOIS BEAUDRY INC
2. LA CROISEE PRIME BEYOND, Best Bred & Owned, FERME LA CROISÉE INC.
3. DE LA PLAINE PRIME ROCKY -ET, ALEXANDRE BEAUCHEMIN
4. BAVAROISE PERFECT SALLY, FERME FRANÇOIS BEAUDRY & DALE VISTA
5. MARILIE PRIME CADO, JULIE ET MARIO LACERTE
6. LAROC OREO MODE, FERME CLAUDE LAROCQUE INC
7. BRIXHAM POKER ANGEL, WINDARRA FARMS

Intermediate Yearling

C5D_6686

1. DE LA PLAINE BINGO STINGER, Best Bred & Owned, FERME DE LA PLAINE
2. DU MURIER DEMONIAC -ET, FERME DU MURIER INC
3. DALE VISTA DREAMER JUST, DALE VISTA FARMS SENC
4. VIEUX VILLAGE C JAY, FLORENT, VICKY ET BIANCA FOLEY
5. DES PRAIRIES BIJOU, FERME FRANÇOIS BEAUDRY INC
6. BELLEVUE DU LAC WOODRO MISBYNA, FERME BELLEVUE DU LAC & FERME DU HAUROCHER
7. LAGACE DREAMER MOSTAR, FERME LAGACÉ ET FILS

Senior Yearling

IMG_3555
1. BRIXHAM POKER CELEBRATE, Best Bred & Owned, WINDARRA FARMS
2. LAGACE PREDATOR MOHANNA -ET, FERME LAGACÉ ET FILS

Milking Yearling

IMG_3711

1. ROUSSETTES ROCKSTAR AMESING – Best udder Best Bred & Owned, FERME ROUSSETTES ENR
2. VIEUX VILLAGE CHARLY STAR, FLORENT, VICKY ET BIANCA FOLEY
3. BELLEROUTE REMINGTON SUNSHINE, ALEXANDRE BEAUCHEMIN

Junior 2 Year Old

IMG_3734
1. DALE VISTA GENTLEMAN LIRA – Best udder Best Bred & Owned, DALE VISTA FARMS & CURTIS BARR
2. DENIS FACYLITY SHANIA, FERME THOMAS-LOUIS DENIS & FILS LTÉE.

Senior 2 Year Old

IMG_3809
1. MARGOT MARINE – Best udder Best Bred & Owned, FERME MARGOT ENR
2. MARILIE GENTELMAN KARMINA , JULIE ET MARIO LACERTE

Junior 3 Year Old

IMG_3883
1. DE LA PLAINE BURDETTE BLING -E, Best Bred & Owned, FERME CHAREST. JEAN-PHILPPE,& DE LA PLAINE
2. DU PETIT BOIS DREAMER LIBEL, FERME DU PETIT BOIS INC.
3. MARILIE REALITY LOCCA -ET – Best udder, JULIE ET MARIO LACERTE
4. BRAEBANK BILLY JEAN, FERME DES CRÊTES (SENC)
5. DES PRAIRIES N BRENDA, FERME FRANÇOIS BEAUDRY INC

Senior 3 Year Olds

IMG_3917
1. FOREVER SCHOON TALLIS – Best udder, JP DAUNAIS, FERME DU PETIT BOIS
2. DE LA PLAINE REALITY STING ET, Best Bred & Owned, FERME DE LA PLAINE
3. DE FRASERVILLE DECIBELLE, A. BEAUCHEMIN, M. CLOUTIER, ET FERME DE LA PLAINE
4. MARILIE REATITY LOOPING -ET, JULIE ET MARIO LACERTE

4 Year Olds

IMG_4125
1. CHALUKA NEMO XIOLI -ET – Best udder Best Bred & Owned, FERME CHAREST (2001) INC.
2. DALBANEL NEVER, JULIE,MARIO LACERTE & FERME JEAN GAUTHIER ET FILS

5 Year Olds

IMG_4175
1. VIEUX VILLAGE C CALIE, Best Bred & Owned, FLORENT, VICKY ET BIANCA FOLEY
2. BAVAROISE CALIMERO SAMANTHA  – Best udder, FERME LAGACE ET FILS & AMÉLIE HARDY-DEMERS
3. DE LA PLAINE CALIMERO KISS, FERME DE LA PLAINE
4. DENIS SUMTOTAL MARINE, FERME THOMAS-LOUIS DENIS & FILS LTÉE.

Mature Cow

1. LAGACE BB MODESTAR -ET – Best udder Best Bred & Owned, FERME LAGACÉ ET FILS

Brown Swiss

A25R3512

Grand Champion
Brown Heaven Glenn Fantasy (Glenn), Ferme Brown Heaven Senc.

Reserve Grand Champion
Brown Heaven Thunder Betsy (Thunder), Ferme Brown Heaven Senc.

Hon. Mention Grand Champion
Jolidai Jonny Suselle (Jonny), Francis Roberge & Ferme Benjo

A25R3597

IMG_3361

Intermediate Champion
Brown Heaven Thunder Betsy (Thunder), Ferme Brown Heaven Senc.

Reserve Intermediate Champion
Jolidai Jonny Suselle (Jonny), Francis Roberge & Ferme Benjo

Hon. Mention Intermediate Champion
Rencie Amaretto Terriso (Amaretto), Ferme Rencie In

Junior Champion Wright-Way Tiesta Siesta (Kingpin), Lookout, Gerald Halbach

Junior Champion
Wright-Way Tiesta Siesta (Kingpin), Lookout, Gerald Halbach

Junior Champion Wright-Way Tiesta Siesta (Kingpin), Lookout, Gerald Halbach Reserve Junior Champion Cutting Edge HP Tan Buffy (Tanbark), Ferme Blondin, C & J Hill, K Whitman Hon. Mention Junior Champion Arethusa Whiskey Nordica (Whiskey), Lookout, Gerald Halbach, Sherri H

Junior Champion
Wright-Way Tiesta Siesta (Kingpin), Lookout, Gerald Halbach
Reserve Junior Champion
Cutting Edge HP Tan Buffy (Tanbark), Ferme Blondin, C & J Hill, K Whitman
Hon. Mention Junior Champion
Arethusa Whiskey Nordica (Whiskey), Lookout, Gerald Halbach, Sherri H

Summer Calf

A25R0066
1. BROWN HEAVEN B SWEETY DALLY ET, Best Bred & Owned, Dave Rousseau et Josée Charron
2. BROWN HEAVEN GLENN FANNY ET, Dave Rousseau et Josée Charron
3. BROWN HEAVEN BIVER FAY, Dave Rousseau et Josée Charron
4. RHART CONQUEST 18, Sylvain Légaré
5. MELISCKA MILLENIUM DIVA, FERME MÉLICSKA 1997 INC.

Junior Calf

A25R0075
1. BROWN HEAVEN BLOOM BLUBERRY ET, Best Bred & Owned, Dave Rousseau et Josée Charron
2. BROWN HEAVEN BLOOM BUBLEGUM ET, Dave Rousseau et Josée Charron
3. ELOC TEMTATION KANDO, A. Dean Cole and J.A. Sandy Cole
4. BATESDALE SEAMAN ROBIN, Dan Bates
5. YELLOW BRIAR SERAPHINA, JEFF STEPHENS & JEFF WOODS
6. VONLA SEAMAN BISCUIT, Jonathan Cyr
7. MILKSHAKE FANTASTIC SKYPE ET, Antonin Marcoux, Sonia Dumont, Ilona Ogay
8. BROWN HEAVEN GLENN FANTASIA ET, Dave Rousseau et Josée Charron
9. VERONAMOUR BOSEPHUS KARDAMONE, LES ELEVAGES CÉLESTAR INC LES ELEVAGES PIKARO
10. GOULAISE KANNON CALINOCHE, Club Brown Swiss du Quebec

Intermediate Calf

A25R0089
1. GOULAISE SSBLOOM BALLERINA, Best Bred & Owned, Ferme Goulaise Inc.
2. RENCIE FANTASTIC JAFAN, Keven Dumas
3. ISIDORE FABULOUS JELIA, Sem Lehmann
4. BATESDALE SEAMAN MARGARITA, Dan Bates
5. MILKSHAKE FANTASTIC CLEOPATRE, Antonin Marcoux

Senior Calf

A25R0108
1. BATESDALE AUSTIN NICOLETTE, Best Bred & Owned, Dan Bates
2. ANFIELD BOSEPHUS DIVA, Sem Lehmann
3. MILEC DALLY BELLE ET, Club Brown Swiss du Quebec
4. VERONAMOUR JOSY GOLDMINE, LES ÉLEVAGES CÉLESTAR INC.
5. MILEC SEASIDEBLOOM PRUNE, Chantal Leclerc

Summer Yearling

A25R0115
1. WRIGHT-WAY TIESTA SIESTA, Lookout, Gerald Halbach
2. CUTTING EDGE HP TAN BUFFY, Ferme Blondin
3. BROWN HEAVEN MANDEL JEAVER, FERME BROWN HEAVEN

Junior Yearling

A25R0123

1. ARETHUSA WHISKEY NORDICA ET, Lookout, Gerald Halbach, Sherri Hall
2. GLEN ISLAY FANTASY, Best Bred & Owned, AMANDA & ANDREW DENHAAN
3. JOLIDAI AMARETTO BRITOUNE, LISE DESHARNAIS
4. BROWN HEAVEN TOTAL DOLHA, Sylvain Légaré
5. BROWN HEAVEN BONANZA FRISKY, Dave Rousseau et Josée Charron

Intermediate Yearling

A25R0131

1. BATESDALE JONGLEUR NIK NAK, Best Bred & Owned

Milking Yearling

IMG_3288

1. BROWN HEAVEN J FANCY ET– Best udder Best Bred & Owned, Dave Rousseau et Josée Charron
2. GOULAISE VIGOR ARLY, Ferme Goulaise Inc.

Junior 2 Year Old

IMG_3351
1. ANFIELD THUNDER RAISIN, Best Bred & Owned, Dave Rousseau et Josée Charron
2. MILEC TRACTION BERLINE ET – Best udder, Chantal Leclerc
3. ARNOLD GLENN SKYFALL ET, Antonin Marcoux, Sonia Dumont, Ilona Ogay

Senior 2 Year Old

IMG_3316
1. BROWN HEAVEN THUNDER BETSY – Best udder Best Bred & Owned, Dave Rousseau et Josée Charron
2. NORTH LANES PARADISE, Jonathan Cyr
3. BROWN HEAVEN LEGACY JEWEL ET, Dave Rousseau et Josée Charron

 Junior 3 Year Old

1. RENCIE AMARETTO TERRISO – Best udder Best Bred & Owned, Keven Dumas

Senior 3 Year Old

IMG_3357
1. JOLIDAI JONNY SUSELLE – Best udder, JEANNOT & LISE DESHARNAIS

4 Year Old

A25R0136
1. GOULAISE JONGLEUR LOVER – Best udder Best Bred & Owned, Ferme Goulaise Inc.
2. BROWN HEAVEN J BUTTERFLY, Dave Rousseau et Josée Charron

5 Year Old

A25R3500
1. BROWN HEAVEN GLENN FANTASY – Best udder Best Bred & Owned, Dave Rousseau et Josée Charron
2. JONLEE EDDIE CAISTON ZIX, Chantal Leclerc

Mature Cow

IMG_3480

1. RENCIE AGIO SUISY – Best udder Best Bred & Owned, Keven Dumas
2. MILEC POWER BELLA ET, Chantal Leclerc

Canadienne

Grand Champion / Grande Championne
Bisson Polka Soucy (Polka), Ferme Hugo Beaudry & Gaétan Tourigny, QC

Reserve Grand Champion / Grande Championne de Réserve
Monbriand Champion Choupette (Champion), Ferme Hugo Beaudry, QC

Grand HM / Mention Honorable
Amandes Kid Your Angel (Kid), Ferme J.P Côté & Fils, Angèle Hébert, QC

Intermediate Champion / Championne Intermédiaire
Bisson Polka Soucy (Polka), Ferme Hugo Beaudry & Gaétan Tourigny, QC

Reserve Intermediate Champion / Championne Intermédiaire de Réserve
Beauvoie Cansey Marcella (Cansey), Ferme Hugo Beaudry, QC

Intermediate HM / Mention Honorable Intermédiaire
Beauvoie Cansey Fenouille (Cansey), Robert & Julie Mason, QC

IMG_3954

Junior Champion / Championne Junior
Bonnieglen Moka Angelica (Moka), Robert & Julie Mason, QC

Reserve Junior Champion / Championne Junior de Réserve
Britannia Zak Marianne (Zak), Ferme Britannia senc, QC

Junior HM / Mention Honorable Junior
Beauvoie Faberge Chocolatine (Faberge), Robert Papineau, QC

C5D_6750

Summer Calf

IMG_3929
1. A CAPPELLA MOKA HARMONY, Best Bred & Owned, Melissa Marcoux
2. BEAUVOIE GIGGER FANCY, Hugo Beaudry
3. BRITANNIA MOKA BALADINE, Robert Papineau
4. BEAUVOIE MOKA MISS, Hugo Beaudry
5. BRITANNIA KID BAILEYS, Yan-Eric Petit
6. BONIEGLEN CANSEY BIJOUX, Robert & Julie Mason
7. BONNIEGLEN ENERGISTAR ORÉLIE, Robert & Julie Mason
8. ACTON MOKA CIVA, Jacques Provost

Junior Calf

 IMG_3534
1. BONNIEGLEN MOKA ANGELICA, Best Bred & Owned, Robert & Julie Mason
2. BEAUVOIE GIGGER CHANCE, Hugo Beaudry
3. BEAUVOIE MOKA CHATON, Hugo Beaudry
4. ACTON MOKA CARIE, Jacques Provost

Intermediate Calf

IMG_3558
1. BRITANNIA ZAK MARIANNE, Best Bred & Owned, Yan-Eric Petit
2. BONNIEGLEN VENUS FENNEL, Robert & Julie Mason
3. BONNIEGLEN VENUS FROSTY, Robert & Julie Mason
4. BRITANNIA ZAK MANDINE, Yan-Eric Petit
5. ACTON GIGGER BIANCER, Jacques Provost

Senior Calf

IMG_3678
1. ACTON ENERGISTAR BUDILE, Best Bred & Owned, Jacques Provost
2. BONNIEGLEN VENUS FRECKLE, Robert & Julie Mason
3. BONNIEGLEN VENUS FRISBEE, Robert & Julie Mason

Summer Yearling

IMG_3719
1. BRITANNIA GIGGER BAVARIA, Best Bred & Owned, Yan-Eric Petit
2. ACTON NECTAR BOUNA, Jacques Provost
3. BEAUVOIE GIGGER GRANULE, Hugo Beaudry

Junior Yearling

IMG_3844
1. BEAUVOIE FABERGE CHOCOLATINE, Robert Papineau
2. BRITANNIA NUANCE TARTINADE, Best Bred & Owned, Yan-Eric Petit
3. BEAUVOIE CANSEY CANELLE, Hugo Beaudry
4. ACTON VENUS BOURETTE, Jacques Provost

Intermediate Yearling

IMG_3853
1. BRITANNIA GIGGER MOMO, Best Bred & Owned, Yan-Eric Petit
2, ACTON VENUS BIMONE, Jacques Provost
3, BEAUVOIE SIMON CHOUPINE , Robert & Julie Mason

Senior Yearling

IMG_3866
1. BEAUVOIE FABERGE FOUND, Robert & Julie Mason

Junior 2 Year Old

IMG_4142
1. BEAUVOIE CANSEY MIRACLE, Best Bred & Owned, Hugo Beaudry
2. ACTON VOLCOM ALINE – Best udder, Jacques Provost
3. BEAUVOIE KANUK FLORE, Daniel Duvas
4. BEAUVOIE SIMON CHOUPINETTE, Hugo Beaudry

Senior 2 Year old

IMG_4180
1. BEAUVOIE CANSEY MARCELLA – Best udder Best Bred & Owned, Hugo Beaudry
2. ACTON VOLCOM ZIDIE, Jacques Provost

Junior 3 Year Old

IMG_4186
1. ACTON VOLCOM ZILVA – Best udder Best Bred & Owned, Jacques Provost
2. ACTON POLKA ZOUNIE, Jacques Provost

Senior 3 Year old

IMG_4197
1. BISSON POLKA SOUCY – Best udder, HUGO BEAUDRY
2. BEAUVOIE CANSEY FENOUILLE, Robert & Julie Mason

4 Year Old

IMG_4240
 1. AMANDES KID YOUR ANGEL – Best udder Best Bred & Owned, Ferme J.P. Côté et Fils Inc

Aged Cow

C5D_6774
1. MONBRIANT CHAMPION CHOUPETTE – Best udder Best Bred & Owned, Hugo Beaudry

Jersey

A25R0208

Grand Champion / Grande Championne Crossbrook HG Dixie (Hired Gun), Jon Prokop, Terri Packard, Ernest Kueffner, USA

Reserve Grand Champion / Grande Championne de Réserve
Scottiere Kacey Tequila (Tequila), Ferme Scottière enr., QC

HM Grand Champion / Mention Honorable Grande Championne
JL Vincent Sapphira (Vincent), Ferme Yvon Sicard & Pierre Boulet, QC

IMG_3409

CROSSBROOK HG DIXIE
Intermediate Champion
Le Supreme Laitier Jersey Show 2015
Jon Prokop, Terri Packard, Ernest Kueffner

C5D_0075

Junior Champion / Championne Junior – Marlau Tequila Fable (Tequila), Laurent Lambert & Weavercroft Farms, QC
Reserve Junior Champion / Championne Junior de Réserve – Linda Lous Councillor Layla (Councillor), Ernest Kueffner, Terri Packard, USA
Junior HM / Mention Honorable Junior -Derouin Tequila Madone (Tequila), Ferme L’Ormière, QC

Summer Calf

IMG_2950

1 . JOLIBOIS NEBULEUSE TEQUILA ET, Best Bred & Owned, Rolland Dubois
2. JOSCLAUD PREMIERE INTUITION, Olivier Marquis
3. MARLAU BEAUTIFUL OPERA, Laurent Lambert John Weaver
4. DEROUIN TEQUILA MADISON ET Ferme Drouin et Fils HV Farm, M Chartrand

Junior Calf

IMG_2964
1. MARLAU FIREPOWER FLAME, Best Bred & Owned, Laurent Lambert John Weaver
2. JOLIBOIS NOISETTE TEQUILA, Rolland Dubois
3. HECBER FIREPOWER JEUDI, Julien Lebel
4. GODSTAR PAM PREMIER, Ferme Godstar
5. JOSCLAUD SC DARLING FIREPOWER, Sophie Champagne
6. LOOKOUT TB BORN TO IMPRESS, Simon Campbell

Intermediate Calf

IMG_2982
1. BELFONTAINE TEQUILA ELENA, Best Bred & Owned, Belfontaine Genetics
2. KELLOGG-BAY RESPONSE SALVATION ET, Vogue Cattle Company, Cybil Fisher & Patty Jones
3. JOSCLAUD TEQUILA NIRVANA, Ferme Josclaud
4. JOLIBOIS NOISY PREMIER ET, Rolland Dubois
5. CAMPBELL TB VIRTUOSO VICKY, Simon Campbell
6. BRITANNIA BRANDON TIME, Yan-Eric Petit
7. GODSTAR FARROCK PREMIER, Ferme Godstar
8. GODALE BRANDON GOGIRL, Ferme Godale SNC
9. BODILES MONEY VICTORIA SECRET, Rémi Courchesne

Senior Calf

IMG_3027
1. LINDA LOUS COUNCILLOR LAYLA, Best Bred & Owned, Ernest Kueffner
2. DEROUIN TEQUILA MADONE ET, Christine Desrosiers, Julien et Charles Sicard
3. JOLIBOIS NYX TEQUILA ET, Rolland Dubois
4. AUDIBEL HOT MONEY NICKIE, Laurent Lambert John Weaver
5. BELFONTAINE TEQUILA TWINKLE, Belfontaine Genetics
6. MARLAU VALENTINO MARILEE, Laurent Lambert John Weaver
7. LORMIERE MINISTER LADY, Christine Desrosiers, Julien et Charles Sicard
8. BELFONTAINE TEQUILA PENELOPE, Belfontaine Genetics
9. JOSCLAUD EXCITEMENT EMMY, Ferme Josclaud
10. DANILY VELOCITY TESSA, Dany Germain
11. ELEGANCE IRWIN PAPARAZZI, Olivier Marquis

SUMMER YEARLING

IMG_3059
1. SCOTTIERE MISS AMERICA VERBATIM, Best Bred & Owned, Ferme Scottière Enr.
2. SCOTTIERE KAINA TEQUILA, Ferme Scottière Enr.
3. JACQUARD GANGSTER BEATRICE, Suzanne Ouellet et Francis Dumais
4. MARLAU TEQUILA FABIENNA, Laurent Lambert John Weaver
5. JOSCLAUD IPOD TOUC, .Ferm Josclaud
6. FAVREAUTIERE ERE GOMBIE, Claude Gladu & Alicia Veronneau

JUNIOR YEARLING

IMG_3098
1. TRENT VALLEY TEQUILA ROSETTE, Laurent Lambert John Weaver
2. MARLAU KYROS WONDERER ET, Best Bred & Owned, Laurent Lambert John Weaver
3. TOP GENE G NICOLE, Stéphane Marceau & Marie St-Cyr
4. JEANMIC SUNSHINE JOURNALIST, Ferme Godale SNC
5. RAPID BAY MAYA VELOCITY GEE , Danny Perkins

Intermediate Yearling

IMG_3117
1. MARLAU TEQUILA FABLE ET, Best Bred & Owned, Laurent Lambert John Weaver
2. SCOTTIERE TENNESSEE MINISTER E, Ferme Scottière Enr.
3. SALTSPRINGS TEQUILA CREAM, Elise & Lison Côté & Alicia Veronneau
4. MSM JERSEYS POLARIS SNAP, Danny Heidi Matthew and Stevn Morin
5. STEE-LA TEQUILA ANGEL, Stéphanie Lambert & Jean-François Laroche

Milking Yearling

IMG_6665
1. ALAND PERFECT RADAR – Best udder , Laurent Lambert John Weaver
2. BRIDON J EXPENSE, Dave Bérubé
3. RESCATOR JOEL GOOGLE, Best Bred & Owned, Jean-Sébastien East
4. GODSTAR VALTRANCE CAVALIA, Ferme Godstar
5. MARLAU JOEL MARIA, Laurent Lambert John Weaver
6. MEADOW LYNN PREMIER SARAH, Luc Deschênes

Junior 2 Year Olds

C5D_0084
1. SCOTTIERE KACEY TEQUILA, Best Bred & Owned, Ferme Scottière Enr.
2. MARLAU TEQUILA FARREN ET – Best udder, Jocelyn Nault & Alicia Veronneau
3. MAPLE RIDGE TEQUILA PRIZE , Laurent Lambert John Weaver
4. GLADALE POLARIS ERE LUMIERE ET, Claude Gladu

Senior 2 Year Old

C5D_6667
1. CROSSBROOK HG DIXIE – Best udder Best Bred & Owned, Ernest Kueffner
2. FAIRVISTA IMPLOSION FANTASY, Pierre Boulet
3. GLENHOLME COOL CHARDONNAY, Laurent Lambert John Weaver
4. SCOTTIERE TALULLAH GOVERNOR, Ferme Scottière Enr.
5. PAULLOR GRANGER MAEVE, Laurent Lambert John Weaver

6. EPINA VINCENT NATASHA, Dany Germain

Junior 3 Year Old

C5D_6676
1. JL VINCENT SAPPHIRE – Best udder, Yvon Sicard et Pierre Boulet
2. MISSISKA ARROW VENUS, Ferme Scottière Enr.
3. LORMIERE PIEDMONT LEINY, Best Bred & Owned, Christine Desrosiers, Julien et Charles Sicard
4. MARLAU GETAWAY EMERAUDE, Laurent Lambert John Weaver

Senior 3 Year old

A25R0143
1. THERIHOF IATOLA KIWI – Best udder  Stéphane Marceau & Marie St-Cyr

4 Year Old

A25R0138

1. MARLAU MINISTER JANE – Best udder Best Bred & Owned, Laurent Lambert John Weaver

Mature Cow

A25R0151
1. HIDDEN DREAM BLACKSTONE RIVER – Best udder, Laurent Lambert John Weaver
2. BELFONTAINE IATOLA MADONA , Martin Rodrigues