meta 2018 Wisconsin Dairy Showcase :: The Bullvine - The Dairy Information You Want To Know When You Need It

2018 Wisconsin Dairy Showcase


Jersey Spring Show – April 27, 10:00 a.m.
Red & White Spring Show – April 27, 10:00 a.m



f

Midwest National Spring Jersey Show

Judge: Perry Phend

EDGEBROOK TEQUILA MADISON-ET
Grand Champion – 2018 Midwest National Spring Jersey Show
MILKSOURCE GENETICS, WI

GRAND CHAMPION – OPEN SHOW: EDGEBROOK TEQUILA MADISON-ET (TEQUILA), 1ST 5-YEAR-OLD, MILKSOURCE GENETICS, WI
RESERVE SENIOR CHAMPION & BEST UDDER OF SHOW – OPEN SHOW: SCHULTE BROS TEQUILA SHOT-ET (TEQUILA), 2ND 5-YEAR-OLD, BUDJON FARMS, PETER VAIL, AND DAVID JORDAN, WI

SENIOR CHAMPION – OPEN SHOW: EDGEBROOK TEQUILA MADISON-ET (TEQUILA), 1ST 5-YEAR-OLD, MILKSOURCE GENETICS, WI
RESERVE SENIOR CHAMPION – OPEN SHOW: SCHULTE BROS TEQUILA SHOT-ET (TEQUILA), 2ND 5-YEAR-OLD, BUDJON FARMS, PETER VAIL, AND DAVID JORDAN, WI
HM SENIOR CHAMPION – OPEN SHOW: WOODMOHR PREE DESTINY-ET (PRIME SUSPECT), 1ST 4-YEAR-OLD, WOODMOHR JERSEYS, WI

BRED & OWNED CHAMPION – OPEN SHOW: WOODMOHR PREE DESTINY-ET (PRIME SUSPECT), 1ST 4-YEAR-OLD, WOODMOHR JERSEYS, WI

SENIOR & GRAND CHAMPION – JUNIOR SHOW: ELECTRAS EVOLUTION (RESPONSE), 1ST 4-YEAR-OLD, NOAH BILZ, WI
RESERVE SENIOR & RESERVE GRAND CHAMPION – JUNIOR SHOW: BIG TIME TEQUILA MAKES ME SOCIAL (TEQUILA), 2ND 4-YEAR-OLD, OLIVIA BOWERS, WI

INTERMEDIATE CHAMPION – OPEN SHOW: MAKER APPLEJACK GET OVER IT (APPLEJACK), 1ST SENIOR 2-YEAR-OLD, PETER VAIL & BUDJON FARMS, WI
RESERVE INTERMEDIATE CHAMPION – OPEN SHOW: LOST-ELM TEQUILA SECRET (TEQUILA), 1ST JUNIOR 3-YEAR-OLD, JASON LUTTROPP, WI
HM INTERMEDIATE CHAMPION – OPEN SHOW: LOST-ELM TOPEKA TRISHA (TOPEKA), 1ST JUNIOR 2-YEAR-OLD, JASON LUTTROPP, WI

INTERMEDIATE CHAMPION – JUNIOR SHOW: DAY-KEL LADD HAWAII (LADD), 3RD JUNIOR 2-YEAR-OLD, ASHLEY OBERREICH, WI
RESERVE INTERMEDIATE CHAMPION – JUNIOR SHOW: VAN DELL THOR 182 (THOR), 2ND SENIOR 3-YEAR-OLD, LAUREN HENNINGFIELD, WI

PFAFFSWAY SHOWDOWN GLISTEN-ET
1st Place Fall Yearling
2018 Midwest National Spring Jersey Show
PFAFFSWAY FARMS, ALMA CENTER, WI

JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: PFAFFSWAY SHOWDOWN GLISTEN-ET (SHOWDOWN), 1ST FALL YEARLING, PFAFFSWAY FARMS, WI
RESERVE JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: MILKSOURCE PREMIER BOSTON (PREMIER), 1ST SPRING YEARLING, TRISTAN OSTROM, WI
HM JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: ENTOURAGE-LC TEQUILA KALYPSO-ET (TEQUILA), 1ST SUMMER YEARLING, GRANT VOSTERS, WI

JUNIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: MILKSOURCE PREMIER BOSTON (PREMIER), 1ST SPRING YEARLING, TRISTAN OSTROM, WI
RESERVE JUNIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: ENTOURAGE-LC TEQUILA KALYPSO-ET (TEQUILA), 1ST SUMMER YEARLING, GRANT VOSTERS, WI

WINTER HEIFER CALF (3)

EMPIRES BARNABAS NO RETURN
1st Place Winter Heifer Calf
2018 Midwest National Spring Jersey Show
AUSTIN SMITH & NATE DONNAY

1. EMPIRES BARNABAS NO RETURN (BARNABAS), AUSTIN SMITH & NATE DONNAY, MN
2. BIG TIME SHUTOUT SHOWTIME (SHUT OUT), MATT LINEHAN, WI
3. SHERONA SHOWDOWN ANNALIESE (SHOWDOWN), KRISTINA & ANA MIKKELSON, WI

FALL CALVES (10)

ROLLINGRIVER BOMBET
1st Place Fall Heifer Calf
2018 Midwest National Spring Jersey Show
KATI NOLTING, IA

1. ROLLINGRIVER BOMBET (COLTON), KATI NOLTING, IA
2. LEACHLAND KISSES K (VICTORIOUS), SHERRY & CRYSTAL SIEMERS-PETERMAN, W
3. MARSHLANDS CASINO ADDICTION (CASINO), MARSHLAND DAIRY LLC, WI
4. DAY-KEL APPLEJACK SUNRISE (APPLEJACK), ASHLEY OBERREICH, WI
5. LOST-ELM TEQUILA SUNRISE-ET (TEQUILA), JASON LUTTROPP, WI

SUMMER YEARLINGS 

ENTOURAGE-LC TEQUILA KALYPSO
1st Place Summer Yearling
2018 Midwest National Spring Jersey Show
GRANT VOSTERS, WI

1. ENTOURAGE-LC TEQUILA KALYPSO-ET (TEQUILA), GRANT VOSTERS, WI
2. MISS SECRET ROMAN (ROMAN), ERIC LANG & JASON STEINLAGE, IA
3. SCHULTE BROS TEQ DORA-ET (TEQUILA), JARED DICKMAN, IL
4. LOST-ELM TEQUILA LEEZA (TEQUILA), JASON LUTTROPP, WI
5. LOST-ELM TEQUILA PEONY (TEQUILA), JASON LUTTRIPP, WI

SPRING YEARLING

MILKSOURCE PREMIER BOSTON
1st Place Spring Yearling
2018 Midwest National Spring Jersey Show
MilkSource Genetics LLC & Tristian Ostrom

1. MILKSOURCE PREMIER BOSTON (PREMIER), MILKSOURCE GENETICS, WI
2. LOST-ELM TEQUILA JEZABELL (TEQUILA), JASON LUTTROPP, WI
3. DOLLA-BILZ COME ELECTRIFY ME (COMERICA), NOAH BILZ, WI
4. XCARAT EXCITATION MACY (EXCITATION), TIM HOESE, KATE & COOPER HEEREN, MN
5. CARLY-O ANDREAS AFRICA {5} (ANDREAS), PETER VAIL & BUDJON FARMS, WI

WINTER YEARLING

LOST-ELM TEQUILA MYSTERY
1st Place Winter Yearling
2018 Midwest National Spring Jersey Show
JASON LUTTROPP, BERLIN, WI

1 LOST-ELM TEQUILA MYSTERY, JASON LUTTROPP, BERLIN, WI
2 BUDJON-VAIL HP TEQUILA MALIA-ET, P VAIL & BUDJON FARMS, LOMIRA, WI
3 BREEZY KNOLL TEQUILA TOSHA, ALEK & BROOKE KRUEGER, BENTON, WI
4 PERRO VALIDATION GYPSIE, N BILZ & B DEJONG, DORCHESTER, WI
5 BUDJON-VAIL HP TEGUILA MADRA-ET, CALVIN BENING, LOMIRA, WI

FALL YEARLING

PFAFFSWAY SHOWDOWN GLISTEN-ET
1st Place Fall Yearling
2018 Midwest National Spring Jersey Show
PFAFFSWAY FARMS, ALMA CENTER, WI

1 PFAFFSWAY SHOWDOWN GLISTEN-ET, PFAFFSWAY FARMS, ALMA CENTER, WI
2 ARETHUSA COLTON VICE-ET, P VAIL & BUDJON FARMS, LOMIRA, WI
3 CROSSBROOK MAGIC GENIE DARCY-ET, TIM & BARB NATZKE, FOND DU LAC, WI
4 PFAFFSWAY SHOWDOWN GLIMMER-ET, PFAFFSWAY FARMS, ALMA CENTER, WI
5 STONEY POINT ANDREAS BELLA, DEREK SOKDOWSKI EXHIBITED BY DEFOREST, WI

JUNIOR BEST THREE (1)

1. JASON LUTTROPP, WI

UNFRESH 2-YEAR-OLD (3)

1. DAY-KEL REVIRESCO MARTINI (REVIRESCO), ASHLEY OBERREICH, WI
2. MA BROWN JS PLEADTHE5TH-ET (IMPRESSION), DANIELLE BROWN, WI
3. STONE-FRONT TEXAS BUTTON (TEXAS), KRISTINA MIKKELSON, WI

JUNIOR 2-YEAR-OLD (5)

LOST-ELM TOPEKA TRISHA
1st Place Junior Two Year Old
2018 Midwest National Spring Jersey Show
JASON LUTTROPP, WI

1. LOST-ELM TOPEKA TRISHA (TOPEKA), JASON LUTTROPP, WI
2. LOST-ELM TEQUILA CITRUS (TEQUILA), JASON LUTTROPP, WI
3. DAY-KEL LADD HAWAII (LADD), ASHLEY OBERREICH, WI
4. LOLANDS TEQUILA MARGARETIA (TEQUILA), ALLISON & JARRETT FOSTER, WI
5. LOLANDS CHORUS CRECENDO {4} (JOEL), ALLISON & JARRETT FOSTER, WI

SENIOR 2-YEAR-OLD (4)

MAKER APPLEJACK GET OVER IT
1st Place Senior Two Year Old
2018 Midwest National Spring Jersey Show
PETER VAIL & BUDJON FARMS, WI

1. MAKER APPLEJACK GET OVER IT (APPLEJACK), PETER VAIL & BUDJON FARMS, WI
2. LOST-ELM T-BONE LIGHTENING (TBONE), JASON LUTTROPP, WI
3. MAKER CHAVEZ CHIRP (CHAVEZ), KILGUS DAIRY, IL
4. BIG TIME LEXICON WHISKEY (LEXICON), LINEHAN JERSEYS & OLIVIA BOWERS, WI

JUNIOR 3-YEAR-OLD (2)

LOST-ELM TEQUILA SECRET
1st Place Junior Three Year Old
2018 Midwest National Spring Jersey Show
JASON LUTTROPP, WI

1. LOST-ELM TEQUILA SECRET (TEQUILA), JASON LUTTROPP, WI
2. WOODMOHR RICH N CREAMY (REVIRESCO), WOODMOHR JERSEYS, WI

SENIOR 3-YEAR-OLD (2)

OAT HILL IRWIN MINERVA
1st Place Senior Three Year Old
2018 Midwest National Spring Jersey Show
MARSHLAND DAIRY LLC, WI

1. OAT HILL IRWIN MINERVA (IRWIN), MARSHLAND DAIRY LLC, WI
2. VAN DELL THOR 182 (THOR), LAUREN HENNINGFIELD, WI

4-YEAR-OLD (4)

WOODMOHR PREE DESTINY-ET
1st Place Four Year Old
2018 Midwest National Spring Jersey Show
WOODMOHR JERSEYS, WI

1. WOODMOHR PREE DESTINY-ET (PRIME SUSPECT), WOODMOHR JERSEYS, WI
2. ELECTRAS EVOLUTION (RESPONSE), NOAH BILZ, WI
3. BIG TIME TEQUILA MAKES ME SOCIAL (TEQUILA), LINEHAN JERSEYS & OLIVIA BOWERS, WI
4. BIG TIME JULES AND WINNINGS (JULIAN), PHILLIP LINEHAN, WI

5-YEAR-OLD (4)

EDGEBROOK TEQUILA MADISON-ET
1st Place Five Year Old
2018 Midwest National Spring Jersey Show
MILKSOURCE GENETICS, WI

1. EDGEBROOK TEQUILA MADISON-ET (TEQUILA), MILKSOURCE GENETICS, WI
2. SCHULTE BROS TEQUILA SHOT -ET (TEQUILA), BUDJON FARMS, PETER VAIL & DAVID JORDAN, WI
3. WOODMOHR LA-BELLE (BELMONT), WOODMOHR JERSEYS, WI
4. HI-POITS-CONCEPT SPUNKY MORGAN {6} (SPUNKY), JASON LUTTROPP, WI

AGED COW (2)

WOODMOHR DEAR FEVER-ET
1st Place Aged Cow
2018 Midwest National Spring Jersey Show
WOODMOHR JERSEYS, WI

1. WOODMOHR DEAR FEVER-ET (FEVER), WOODMOHR JERSEYS, WI
2. WOODMOHR MARLOS ULTRA DIVINE-ET (MARLO) WOODMOHR JERSEYS, WI

PRODUCTION COW (2)

1. WOODMOHR PRIME DESTINY-ET (PRIME SUSPECT), WOODMOHR JERSEYS, WI
2. WOODMOHR GD MARIJO (GRANDEUR), WOODMOHR JERSEYS, WI

BEST THREE FEMALES (1)

1. WOODMOHR JERSEYS, WI
2. JASON LUTTROPP, WI

PRODUCE OF DAM (2)

1. WOODMOHR JERSEYS, WI
2. WOODMOHR JERSEYS, WI

Midwest Spring Red & White Show

Judge: Brian Behnke

LEAWOOD SPICE GIRL-RED-ET (ABSOLUTE-RED)
Grand Champion
2018 Midwest Spring Red & White Show
GRADY & LANE WENDORF, WI

SENIOR & GRAND CHAMPION & BEST UDDER OF SHOW – OPEN SHOW: LEAWOOD SPICE GIRL-RED-ET (ABSOLUTE-RED), 1ST 4-YEAR-OLD, GRADY & LANE WENDORF, WI
RESERVE SENIOR & RESERVE GRAND CHAMPION – OPEN SHOW: HEATHERSTONE RHINESTONE-RED (ALWAYS-RED), 1ST 5-YEAR-OLD, CHASE HOLSCHBACH, WI
HM GRAND CHAMPION – OPEN SHOW:SCHLUTER SHELBY LEE-RED-ET (AWESOME-RED), 1ST SENIOR 2-YEAR-OLD, JIM & MARVIN SCHLUTER, IL

CHAMPION BRED & OWNED – OPEN SHOW: HEATHERSTONE RHINESTONE-RED (ALWAYS-RED), 1ST 5-YEAR-OLD, CHASE HOLSCHBACH, WI

SENIOR & GRAND CHAMPION – JUNIOR SHOW: ROSEDALE PRETTYFANCY IN-RED (ARMANI), 3RD SENIOR 2-YEAR-OLD, KARLEE KETELBOETER & JOEY OPSAL, WI
RESERVE SENIOR & RESERVE GRAND CHAMPION – JUNIOR SHOW: CRESCENTMEAD DUKN DONUT-RED (DUNKIN-RED), 2ND JUNIOR 2-YEAR-OLD, GRADY & LANE WENDORF, WI

CHAMPION BRED & OWNED – JUNIOR SHOW: CRESCENTMEAD DUKN DONUT-RED (DUNKIN-RED), 2ND JUNIOR 2-YEAR-OLD, GRADY & LANE WENDORF, WI

INTERMEDIATE CHAMPION SHOW – OPEN SHOW: SCHLUTER SHELBY LEE-RED-ET (AWESOME-RED), 1ST SENIOR 2-YEAR-OLD, JIM & MARVIN SCHLUTER, IL
RESERVE INTERMEDIATE CHAMPION – OPEN SHOW: MS APPLE ADRIANNA-RED (O KALIF-RED), 2ND SENIOR 2-YEAR-OLD, KEVIN DOEBEREINER & LINDSAY BOWEN, OH
HM INTERMEDIATE CHAMPION SHOW – OPEN SHOW:ROB-SARA AWE LOVELEE-RED-ET (AWESOME-RED), 1ST JUNIOR 2-YEAR-OLD, PETER & LYN VAIL & BUDJON FARMS, WI

INTERMEDIATE CHAMPION – JUNIOR SHOW: ROSEDALE PRETTYFANCY IN-RED (ARMANI), 3RD SENIOR 2-YEAR-OLD, KARLEE KETERLBOETER & JOEY OPSAL, WI
RESERVE INTERMEDIATE CHAMPION – JUNIOR SHOW: CRESCENTMEAD DUKN DONUT-RED (DUNKIN-RED), 2ND JUNIOR 2-YEAR-OLD, GRADY & LANE WENDORF, WI

HERITAGE SASSY LIPSTICK-RED
Junior Champion
2018 Midwest Spring Red & White Show
R-John, Borba Almeida & McIsaac

JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: HERITAGE SASSY LIPSTICK-RED (DIAMONDBACK), 1ST FALL CALF, R-JOHN, BORBA, ALMEIDA & MCISAAC, CA
RESERVE JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: MS KRE-HILL SAPPHIRE-RED-ET (AVALANCHE), 2ND FALL CALF, OWEN & KENDYLL KRESS & SAVANAH BARTS, WI
HM JUNIOR CHAMPION – OPEN SHOW: LADINODALE AVALN ALAYNA-RED (AVALANCHE), 1ST WINTER YEARLING, MATTHEW & ELIZABETH GUNST, WI

JUNIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: MS KRE-HILL SAPPHIRE-RED-ET (AVALANCHE), 2ND FALL CALF, OWEN & KENDYLL KRESS & SAVANAH BARTS, WI
RESERVE JUNIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: LADINODALE AVALN ALAYNA-RED (AVALANCHE), 1ST WINTER YEARLING, MATTHEW & ELIZABETH GUNST, WI
HM JUNIOR CHAMPION – JUNIOR SHOW: OPSAL DIAMONDBACK MADISON-RED (DIAMONDBACK), 2ND WINTER YEARLING, JOSEPH OPSAL, WI

Tree-Hayven Daniel Diem-Red
1st place Winter Heifer Calf
2018 Midwest Spring Red & White Show
Aaliyah Borchert

WINTER CALVES
1. TREE-HAYVEN DANIEL DIEM-RED (DANIEL), AALIYAH BORCHERT, WI
2. LEELA FERNANDEZ-RED (AVALANCHE), KALISTA, KAIANNE & KAYDENCE HODORFF, WI
3. SHILOH-USA INC NORAH-RED-ET (INCREDIBULL-RED), GRADY & LANE WENDORF, WI
4. CLELAND HYPNTIC KADENCE-RED (HYPNOTIC), JIM & VICKY CLELAND, WI
5. MIK-NELS A CARAMAC-RED-ET (AVALANCHE), JACOB, LOGAN & MADISON HARBAUGH, WI

l

HERITAGE SASSY LIPSTICK-RED
1st place Fall Heifer Calf
2018 Midwest Spring Red & White Show
R-John, Borba Almeida & McIsaac

FALL CALVES (13)

1. HERITAGE SASSY LIPSTICK-RED (DIAMONDBACK), R-JOHN, BORBA, ALMEIDA & MCISAAC, CA
2. MS KRE-HILL SAPPHIRE-RED-ET (AVALANCHE), OWEN & KENDYLL KRESS & SAVANAH BARTS, WI
3. HIGHLIFE-LP AJ G SPOT-RED (APPLE JACK-RED), HIGHLIFE-LP FARMS, WI
4. MIL-R-MOR RVMEUP ALYANA-RED (REV-ME-UP-RED), EMILY SHEEHAN, IL
5. CLOVERHILL AINSLEY-RED (ADDICTION-P-RED), ASHLEE CRUBEL, WI

v

FLOWER-BROOK DIAMOND_RED
1st place Summer Yearling
2018 Midwest Spring Red & White Show
Stuewe

SUMMER YEARLINGS (4)

1. FLOWER-BROOK DIAMOND-RED-ET (DIAMONDBACK), ANDREW STUEWE, MN
2. OKATO AIRSHIP LIPSTICK-RED (AIRSHIP-RED), HYLITE HOLSTEINS & JUSTIN STRAKS, WI
3. ZIEMS-DAY R MAKE MY DAY-RED (ROONEY-RED), T & L ZIEMBA, ZIEMS FARMS & M DAY, WI
4. CLOVERHILL DBACK MEDUSA-RED (DIAMONDBACK), IAN ADRIAN, WI

BENRISE JASCOT FOREST-RED
1st place Spring Yearling
2018 Midwest Spring Red & White Show
Nickles

SPRING YEARLING (9)

1. BENRISE JACOT FOREST-RED (JACOT-RED), DAWSON & KYLIE NICKELS, WI
2. HIGHLIFE-LP REV ALL DAY-RED (REV-ME-UP-RED), JACOB & LEVI STUESSEL & OLIVIA PFAFF, WI
3. SORG-LAND ADORABLE-RED (ADONIS-RED), TAYLOR & KELSEY RIEDEL, WI
4. SUNNY-VALLEY DBK FIRE-RED (DIAMONBACK), WAYNE DEBUHR, WI
5. MISS ICY HOT-RED-ET (DEFIANT), JORDAN DEE, MOVILLE, IA

LADINODALE AVALN ALAYNE-RED
1st place Winter Yearling
2018 Midwest Spring Red & White Show
Gunst

WINTER YEARLING (4)

1. LADINODALE AVALN ALAYNA-RED (AVALANCHE), MATTHEW & ELIZABETH GUNST, WI
2. OPSAL DIAMONDBACK MADISON-RED (DIAMONDBACK), JOSEPH OPSAL, WI
3. WILLOWS-EDGE BW PIPES-RED (BARBWIRE), RHETT, SHANELLE, WYATT & GARETT BORTH, WI
4. FLOWER-BROOK DF GINETTE-RED (DEFIANT), ANDREW STUEWE, MN

d

MILKSOURCE AV TETRIS-RED
1st place Fall Yearling
2018 Midwest Spring Red & White Show
Milksource

FALL YEARLING (9)

1. MILKSOURCE AV TETRIS-RED-ET (AVALANCHE), MILKSOURCE GENETICS, WI
2. GOLDEN-OAKS ARABELA-RED-ET (AVALANCHE), GOLDEN OAKS FARM, IL
3. FLOWER-BROOK CORDELL-RED-ET (AVALANCHE), ANDREW STUEWE, MN
4. UNLIMITED L LAURA-RED-ET (LADD P-RED), SKYLER BUMAN, BRIAN COYNE & PATRICK CRAVE, WI
5. APPLES-PTS ASHLEAH-RED-ET (DIAMONDBACK), JACOB, LOGAN & MADISON HARBAUGH, WI

JUNIOR BEST THREE (1)

1. FLOWER-BROOK HOLSTEINS, MN

JUNIOR 2-YEAR-OLD (3)

ROB-SARA AWE LOVELEE-RED-ET
1st place Junior Two Year Old
2018 Midwest Spring Red & White Show
PETER & LYN VAIL & BUDJON FARMS, WI

1. ROB-SARA AWE LOVELEE-RED-ET (AWESOME-RED), PETER & LYN VAIL & BUDJON FARMS, WI
2. CRESCENTMEAD DUKN DONUT-RED (DUNKIN-RED), GRADY & LANE WENDORF, WI
3. LUCK-E AWESOME KWEEN-RED-ET (AWESOME-RED), HOPE, BLAKE & KATELYN ENGEL, IL

SENIOR 2-YEAR-OLD (10)

SCHLUTER SHELBY LEE-RED-ET
1st place Senior Two Year Old
2018 Midwest Spring Red & White Show
JIM & MARVIN SCHLUTER, IL

1. SCHLUTER SHELBY LEE-RED-ET (AWESOME-RED), JIM & MARVIN SCHLUTER, IL
2. MS APPLE ADRIANNA-RED (O KALIF-RED), KEVIN DOEBEREINER & LINDSAY BOWEN, OH
3. ROSEDALE PRETTYFANCY IN-RED (ARMANI), KARLEE KETERLBOETER & JOEY OPSAL, WI
4. OCD ABSOLUTE 35796-RED (ABSOLUTE-RED), TANNER SCHMALING, WI
5. LAKE-BREEZE DEF CAREFUL-RED (DEFIANT), BONNIE VAN DYK, WI

JUNIOR 3-YEAR-OLD (1)

LUCK-E MCGUCCI AFRO-RED-ET
1st place Junior Three Year Old
2018 Midwest Spring Red & White Show
MATT ENGEL, IL

1. LUCK-E MCGUCCI AFRO-RED-ET (MCGUCCI), MATT ENGEL, IL

SENIOR 3-YEAR-OLD (4)

BLONDIN ARMANI STELLA ARTO-RED
1st place Senior Three Year Old
2018 Midwest Spring Red & White Show
MICHAEL & LAURA RAMMER, WI

1. BLONDIN ARMANI STELLA ARTO-RED (ARMANI), MICHAEL & LAURA RAMMER, WI
2. MILKSOURCE WIRE RACKET-RED (BARBWIRE-RED), MARTY KINYON, WI
3. ROSEDALE IMA CHATTERBOX-RED (ANAHEIM), COLIN WUSSOW, WI
4. STEFFES AXFRD CINNAMINT-RED (AXFORD-RED), DARCY STEFFES, IL

4-YEAR-OLD (6)

LEAWOOD SPICE GIRL-RED-ET (ABSOLUTE-RED)
1st place Four Year old
2018 Midwest Spring Red & White Show
GRADY & LANE WENDORF, WI

1. LEAWOOD SPICE GIRL-RED-ET (ABSOLUTE-RED), GRADY & LANE WENDORF, WI
2. PAMPRD-ACRES AB IVY-RED-ET (ABSOLUTE-RED), GOLDEN OAKS FARM, IL
3. RYNEARSON RAINY RAZZY-RED (RAINY), MATT & KATE SMITH, WI
4. FLOWER-BROOK GINELLE-RED-ET (CONTENDER-RED), ANDREW STUEWE, MN
5. SUNNY-VALLEY FIONA-RED-ET (ARMANI), WAYNE DEBUHR, WI

5-YEAR-OLD (3)

1. HEATHERSTONE RHINESTONE-RED (ALWAYS-RED), CHASE HOLSCHBACH, WI
2. ROSEDALE RUMOR HASIT-RED-ET (REDBURST-RED), ROSEDALE GENETICS, M MITCHELL & M HOCKETT, WI
3. CLELAND BWIRE KORINE-RED-ET (BARBWIRE-RED), JIM & VICKY CLELAND, WI

BEST THREE FEMALES (2)

1. ROSEDALE GENETICS, WI
2. LUCK-E HOLSTEINS, IL

PRODUCE OF DAM (1)

1. FLOWER-BROOK HOLSTEINS, MN

DAM & OFFSPRING (1)

1. FLOWER-BROOK HOLSTEINS, MN