Saturday, August 2
Judge: Mélanie Boulet from Saint-Michel-de-Bellechasse (Québec) .

Grand Champion – Macpes Goldwyn Lythrum(Goldwyn), Marcel Martin
Reserve Grand Champion, Claynook Karen Goldwyn(Goldwyn), Ferme Jendro Inc & JM Valley Holstein
Honorable Mention – Winterbay Windbrook Apple(Windbrook), JM Valley Holstein

Intermediate Champion – Winterbay Windbrook Apple(Windbrook), JM Valley Holstein
Reserve Intermediate Champion – Hatee Braxton Fanny(Braxton), Ferme Hatee
Honorable Mention – Cotopierre Fever Floee(Fever), Ferme St.Pierre & Fils ENR

Junior Champion – Desdeuxlacs Fevr Miss(Fever), La Ferme Hudon & Fils Inc
Reserve Junior Champion – Dupotier Kiwi Miranda(Kiwi), Ferme Dupotier Inc
Honorable Mention – Garay Aftershock Zouki(Aftershock), Donald Dubois, Ferme Jendro Inc & JM Valley Holstein

Junior Calf

  1. DENISTIER ATTWOOD LOTO, Propriété élevée, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  2. DUPOTIER DOORMAN DIAMONDE, FERME DUPOTIER INC
  3. JM VALLEY AFTERSHOCK FLORENCE, FERME JENDRO INC+JM VALLEY HOLSTEIN
  4. COTOPIERRE SYMPATICO FIOLA RED, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  5. JM VALLEY ATWOOD ABRICOT, FERME RODEMSAY+JM VALLEY HOLSTEIN+RICHARD W. & SHANNON ALLYN
  6. PAQUET KADILLAC REGINALD, PAQUET & FRERES
  7. JOLIPRE BRAXTON DOMINO, FERME JOLIPRE HOLSTEIN INC
  8. DESDEUXLACS BOWMAN BINOUTTE, LA FERME HUDON & FILS INC
  9. YVECLAIR CHAP MODELINA, FERME YVECLAIR INC
  10. MON PARADIS ATWOOD TWINKIE, FERME MON PARADIS L’ISLE-VERTE INC+FERME PRES VERTS INC+MAUDE BLANCHETTE

Intermediate Calf

  1. DUPOTIER KIWI MIRANDA, Propriété élevée, FERME DUPOTIER INC
  2. GARAY AFTERSHOCK ZOUKI, DONALD DUBOIS+FERME JENDRO INC+JM VALLEY HOLSTEIN
  3. COTOPIERRE DEFIANT FINOSA, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  4. BOULET ABSOLUTE CUDDLE, FERME BOULET INC+KEVEN MOFFET+MYRIAM COULOMBE
  5. SAYABEC NYKON NYDJA, FERME SAYABEC 2010 INC
  6. MACYCOTE DEMPSEY SUMMER, MARIAL COTE
  7. JACSARD FEVER WALDY, FERME ADELME PROULX & FILS INC
  8. PREROSS ALEXANDER JIZABELA, FERME PREROSS ENR
  9. FIBEL BRAXTON JOHANA, FERME FIBEL & FILS INC
  10. SAV GOLDWYN AMARETTO, COULOMBE & FRERES INC.+JEAN-YVES MARTIN+MARCEL MARTIN

Senior Calf

  1. JM VALLEY ASTRO MAN, Propriété élevée, JM VALLEY HOLSTEIN
  2. GLOREMI DOORMAN SAMBEL, FERME SYLY INC
  3. KAROLSTEIN BISCOTTI GOLDWYN, DONALD DUBOIS+FERME FORTALE HOLSTEIN INC+FERME JENDRO INC+JM VALLEY HOLSTEIN
  4. DUPOTIER SALOON BALADE, FERME DUPOTIER INC
  5. DELAPLAINE WINDBROOK CAZTEL, FERME DELAPLAINE HOLSTEIN INC
  6. PERSIL BLANCHETTE, STEEVE PARENT
  7. HATEE FEVER ELOISE, FERME HATEE
  8. RODEMSAY BROKAW NYA, DR. YAN FORTIN+FERME RODEMSAY
  9. PREROSS UNO JAZZ, FERME PREROSS ENR
  10. PAQUET CHARLIE AFTERSHOCK, PAQUET & FRERES

Summer Yearling

  1. DESDEUXLACS FEVR MISS, Propriété élevée, LA FERME HUDON & FILS INC
  2. HATEE ATWOOD DEESSE, FERME HATEE
  3. DENISTIER MC LOGAN, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  4. PREROSS WINDBROOK KOURTNEY, FERME PREROSS ENR
  5. DUBEAU ATWOOD FIGHTING IRISH, FERME MALCALI INC
  6. YVECLAIR BATTALION BLACKLEA, FERME YVECLAIR INC
  7. DENISTIER SHREWD LYSTEL, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  8. JENDRO ATWOOD SONATA, FERME JENDRO INC+JM VALLEY HOLSTEIN
  9. STE ODILE MASCALESE PANDORE, FERME JEAN-BAPTISTE LEPAGE & FILS INC+FERME STE. ODILE INC
  10. SAV AMARULA GOLDWYN, BUREAU VETERINAIRE DE LA VALLEE+FERME THERIAULT ENR+MARTIN BLANCHETTE

Junior Yearling

  1. DESDEUXLACS WINDHAMMER BYANKA, Propriété élevée, LA FERME HUDON & FILS INC
  2. DENISTIER MAGIC DAY, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  3. PREROSS FEVER FREEDOM, FERME PREROSS ENR
  4. DELAPLAINE DEMPSY CORAIL, FERME DELAPLAINE HOLSTEIN INC
  5. DELAPLAINE WINBROOK JOPALE, FERME DELAPLAINE HOLSTEIN INC

Intermediate Yearling

  1. COTOPIERRE DEMPSEY RENNA, Propriété élevée, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  2. DESDEUXLACS DUDE BIQUETTE, LA FERME HUDON & FILS INC
  3. RICSTAR DEMPSEY CATHLEEN, FERME YVECLAIR INC

Senior Yearling

  1. COMESTAR ALY JASPER, FERME REJEBEL INC
  2. COTOPIERRE WINDBROOK BEE, Propriété élevée, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  3. PREROSS ZELGADIS JENN, FERME PREROSS ENR

Junior 2 Year Old

  1. WINTERBAY WINDBROOK APPLE, Meilleur pis, JM VALLEY HOLSTEIN
  2. BRABANTDALE DESTRY SPORTSCALL, FERME REJEBEL INC
  3. DUPOTIER DEMPSEY DIAMOND, Propriété élevée, FERME DUPOTIER INC
  4. MACPES SID KOQUETTE, MARCEL MARTIN
  5. MALCALI DEMPSEY ELIZABETH, DR. LEOPOLD SENECHAL+FERME MALCALI INC
  6. YVECLAIR FEVER BLACKTOP, FERME YVECLAIR INC
  7. VAL DES PLOURDE RABAT, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  8. VIAT REGINALD FELICIA, FERME LES ARPENTS VERTS INC
  9. BROOKVILLA LAVANGUARD ASPY, JM VALLEY HOLSTEIN
  10. PREROSS FEVER RADIEUSE, FERME PREROSS ENR

Senior 2 Year Old

  1. HATEE BRAXTON FANNY, Meilleur pis Propriété élevée, FERME HATEE
  2. COTOPIERRE REGINALD FRESIA, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  3. RAYON DOR MAN O MAN PALMY, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  4. COTOPIERRE SEAVER BERLINE, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  5. YVECLAIR SID CLAIRA, FERME YVECLAIR INC
  6. YVECLAIR DEMPSEY KAINA, FERME YVECLAIR INC
  7. MACPES SNOWMAN LORALIE, MARCEL MARTIN
  8. DESDEUXLACS SEAVER PRISSY, LA FERME HUDON & FILS INC
  9. PIERHO FRANKY CORA, FERME PIERHO INC

Junior 3 Year Old

  1. COTOPIERRE FEVER FLOEE, Meilleur pis Propriété élevée, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  2. RODEMSAY BEACON YOLA, FERME RODEMSAY
  3. HATEE LAUTHORITY ELZA, FERME HATEE
  4. VAL DES PLOURDE BRYE, FERME LES ARPENTS VERTS INC
  5. MACPES BEACON LOUISE, MARCEL MARTIN
  6. DENISTIER DARIUS MARISOL, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  7. DENISTIER HILL LOTTERY, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  8. PREROSS ROSEPLEX CANDICE, FERME PREROSS ENR

Senior 3 Year Old

  1. YVECLAIR GOLDWYN BLACKMODEL, Meilleur pis Propriété élevée, FERME YVECLAIR INC
  2. DENISTIER BALTIMORE CASSIE, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  3. DESDEUXLACS WHY NOT ELISA, LA FERME HUDON & FILS INC

4 Year Old

  1. COTOPIERRE GOLDWYN ELOISE, Meilleur pis Propriété élevée, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  2. HOLYWELL ATWOOD POCKET, JM VALLEY HOLSTEIN
  3. COTOPIERRE SANCHEZ SOPHIA, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  4. POLESTAR GOLDWYN LULABELLE, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC
  5. VIAT SEPTEMBER JULIETTE, FERME LES ARPENTS VERTS INC
  6. MACPES GOLDWYN LEYLA, MARCEL MARTIN
  7. HATEE SANCHEZ EDDANE, FERME HATEE
  8. DUPOTIER SHAQUILLE DIPY, FERME DUPOTIER INC
  9. VIAT SANCHEZ COLOMBE, FERME LES ARPENTS VERTS INC

5 Year Old

  1. MACPES GOLDWYN LYTHRUM, Meilleur pis Propriété élevée, MARCEL MARTIN
  2. COTOPIERRE GOLDWYN FLORIANE, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  3. DUPOTIER SHOTTLE DIPLOMEE, FERME DUPOTIER INC
  4. MORSAN SANCHEZ FINEST, FERME HATEE
  5. COTOPIERRE BURNS FLAIR, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  6. HATEE FLORALIE TOUCH DOWN, FERME HATEE
  7. COTOPIERRE BURNS FANNIE, FERME ST. PIERRE & FILS ENR
  8. PREROSS SAMUELO BRIANNA, FERME PREROSS ENR
  9. AMSY SALTO KAROUB, L’EMPRESS HOLSTEIN INC
  10. DENISTIER ZEROX PRESCILLA, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC

Mature Cow

  1. CLAYNOOK KAREN GOLDWYN, Meilleur pis, FERME JENDRO INC+JM VALLEY HOLSTEIN
  2. SHADOWAVE S S FARRAH, FERME HATEE
  3. MACPES DOLMAN KIKI, Propriété élevée, MARCEL MARTIN
  4. PREROSS DUNDEE RIHANNA, FERME PREROSS ENR
  5. MACYCOTE GOLDWYN ROXANNE, MARIAL COTE
  6. DENISTIER GOLDWYN LYLY ROSE, DENISTIER 24113185 QUEBEC INC